4126C
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Dokumentace

Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Pneumatický aplikátor etiket Typu 4126C pro tisk a aplikaci etiket v reálném čase

Tiskárna Hermes C 6L-3 vybavená pneumatickým aplikátorem etiket Typu 4136CAplikátor etiket typu 4126C od firmy Cab nabízí v kombinaci s tiskárnou řady Hermes C 6L-3 řešení pro automatické i poloautomatické přesné nalepování etiket na obaly i výrobky. Výrobky jsou v poloautomatickém režimu práce aplikátoru manuelně obsluhou umísťovány do aplikačního stojanu, který zajišťuje přesnou polohu vůči aplikátoru. Následně obsluha ručně např. stiskem tlačítka zahájí vlastní cyklus aplikace etikety na výrobek. 
Pokud je aplikátor součástí automatické výrobní linky může aplikátor zajišťovat automatickou aplikaci etiket na výrobky.
Pneumatický aplikátor je určen pro střední i velké etikety. Jednoduchá instalace - aplikátor se jednoduše uchytí na bok tiskárny.
Etikety lze aplikátorem aplikovat na různě vysoké předměty. Etiketa je pneumatickým válcem (zdvih válce 300mm) s aplikační hlavou vystavena do požadované výšky a přilepena. Rozdíl ve výšce polepovaných předmětů může být až 220 mm. Pokud by tento rozsah výšek nestačil lze použít aplikátor s větším zdvihem pneumatického válce.

Příklad aplikace etiket aplikátorem Typu 4126C na polepovaném předmětu.

Jednoduché seřízení aplikátoru pomocí několika šroubů. Seřízení spočívá v nastavení podtlakové aplikační hlavy do polohy odebrání vytištěné a odlepené etikety z tiskárny. Celý cyklus odebrání a nalepení etikety může být optimalizovaný během zkušebního provozu ovládacími prvky umístěnými na tělese aplikátoru.
Vysoká spolehlivost provozu. Seřiditelná rychlost vystavení válce i velikost přítlaku při nalepování etikety. Aplikátor je vhodný i pro velmi citlivé předměty na tlak, přítlak při nalepování etikety lze snížit i pod 1 kg. Díky tomu je aplikátor bezpečný i pro obsluhu i své okolí. Aby nedocházelo k zanášení podtlakových kanálků na aplikační hlavě, jsou podtlakové kanálky na konci každého aplikačního cyklu profouknuty tlakovým vzduchem.
Pro zajištění dlouhé doby životnosti mechaniky aplikátoru (více než 2 milióny aplikačních cyklů), je vedení pneumatického válce vybaveno kuličkovými ložisky. 
Pro kontrolu celého procesu polepení a synchronizaci s výrobní linkou je tiskárna vybavena PLC rozhraním. Toto rozhraní poskytuje veškeré potřebné informace o stavu tiskárny i aplikátoru a umožňuje řídit zahájení a průběh aplikace etikety na polepovaný předmět.

Video s praktickou ukázkou tiskárny Hermes C 6L-3 s aplikátorem 4136: 

Video s praktickou ukázkou značení různých chemických kontejnerů tiskárnou Hermes C 6L-3 s aplikátorem 4136: 

Aplikátor typu 4126C pro tiskárny Hermes C:

Typ

4126C

Přítlačná hlava

Přítlačná hlava s tlumící pěnou

Přítlačná hlava s pružinami

Hlava s aplikačním válečkem

4126C-11 F

4126C-12 F

4126C-3900

4126C-4900

Přítlačná hlava. Přítlačná hlava s tlumící pěnou. Přítlačná hlava s odpružením. Přítlačná hlava s aplikačním válečkem.
Popis funkce Při lepení vyvíjí mírný tlak na polepovaný předmět.
Během pracovního cyklu aplikátoru musí zůstat polepovaný předmět v klidu na pevné předem definované pozici. Polepované předměty mohou mít různou výšku.
Pracovní plocha přítlačné hlavy je
pokryta teflonovou fólií ve které jsou otvory pro podtlakové kanálky. Etiketa je po vytištění přisáta k povrchu přítlačné hlavy. Následně je vystavena na mírný dotek hlavy s povrchem  polepovaného předmětu a etiketa je uvolněna z přítlačné hlavy zrušením podtlaku. 
Při použití univerzální přítlačné hlavy se podle rozměrů etikety propíchnou odpovídající podtlakové kanálky ve fólii. 
Na objednávku lze vyrobit specielní přítlačnou hlavu pro daný rozměr etikety podle přání zákazníka.
Při lepení vyvíjí mírný tlak na polepovaný předmět.
Během pracovního cyklu aplikátoru musí být polepovaný předmět v rovnoměrném pohybu. Polepované předměty mohou mít různou výšku.
Hlava s aplikačním válečkem s přisátou vytištěnou etiketou se vystaví až na mírný dotek válečku s povrchem polepovaného předmětu. Pohybující se předmět následně odebere etiketu přitlačovanou válečkem z aplikační hlavy.
Hlava s aplikačním válečkem se vyrábí pro daný rozměr etikety podle přání zákazníka. . 
Šířka etikety 46 - 174 mm 80 - 174 mm 50 - 174 mm
Výška etikety 20 - 100 mm 80 - 150 mm 80 - 150 mm
Počet foukacích trubiček   1 ks
Zdvih válce 300/ 400 mm
Zdvih válce pod spodní hranu tiskárny 220/ 320 mm 215/ 315 mm 245-275/ 345-375 mm
Max. hloubka vnoření etikety 50 mm -
Zdvih horizontálního válce 25 mm
Počet cyklů maximálně 20 cyklů/ min. (při výšce etikety 100 mm a rychlosti tisku 125 mm/ s)
Tlak vzduchu 4,5 bar
Požadovaný tvar povrchu předmětu plochý
Orientace mechaniky tiskárny levá (L)

Výška předmětu

Proměnná  * *
Pevná * *

Stav předmětu při polepování

V klidu  * -
V pohybu - *
V rotačním pohybu * -

Směr aplikace etikety na předmět

Vertikální shora *
Vertikální zdola *
Horizontální *
Přes hranu -

Tiskárna Hermes C 6L-3 s adaptérem odlepovače PS11 a ručním aktivačním tlačítkem TR2 umístěná na pevném stojanu.Volitelné příslušenství tiskárny s aplikátorem

Pevný stojan

Pevný stojan pro tiskárnu Hermes C s aplikátorem.Podle požadavků zákazníka může být tiskárna Hermes C s aplikátorem umístěna na jednoduchém pevném stojanu nad výrobní linkou. Přesnou pozici tiskárny na stojanu lze nastavit a zajistit pomocí dvou šroubů.

 

 

 

Montážní držák

Montážní držák - ukázka použitíTiskárna Hermes C s aplikátorem je uchycena ke stojanu pomocí montážního držáku. Který zajistí spolehlivé a přesné uchycení tiskárny. Použitý hliníkový profil 50x50 mm.

 

 

Variabilní stojan 1622 Hermes C

Variabilní stojan 1622 Hermes C s nainstalovaným stavitelným držákem pro tiskárnu Hermes C s aplikátorem.Stojan 1622 Hermes C umožňuje snadné nasazení tiskárny s aplikátorem etiket na libovolné automatizované výrobní lince, kde je potřeba pravidelně měnit polohu tiskárny vůči výrobní lince. 
Má  velkou stabilitu. Umožňuje snadné a přesné seřízení a přizpůsobení polohy tiskárny Hermes C s aplikátorem vůči polepovanému předmětu na dané výrobní lince. Nastavitelné nožičky umožňují přesné usazení stojanu i na nerovnou podlahu. Vlastní tiskárna je připevněna k seřiditelnému montážnímu držáku tiskárny Hermes C.
 

Variabilní stojan 1622 Hermes C 

Základní rám Nastavitelné nožičky
Nastavení polohy tiskárny Montážní rameno se seřizovacími kličkami v ose x a z
Max. zatížitelnost na ramenu délky 100 mm  75 kg
Hmotnost stojanu 40 kg
Max. výška pro aplikaci etiket 1100 mm

 

Variabilní stojan 1221 Hermes C

Variabilní stojan 1221 Hermes C s nainstalovaným stavitelným držákem pro tiskárnu Hermes C s aplikátorem v horizontální poloze.Stojan 1622 Hermes C umožňuje snadné nasazení tiskárny s aplikátorem etiket na libovolné automatizované výrobní lince v horizontální poloze, se snadno seřiditelnou výškou stojenu. 
Má  velkou stabilitu. Umožňuje snadné a přesné seřízení a přizpůsobení polohy tiskárny Hermes C s aplikátorem vůči polepovanému předmětu na dané výrobní lince. Nastavitelné nožičky umožňují přesné usazení stojanu i na nerovnou podlahu. Vlastní tiskárna je připevněna k seřiditelnému montážnímu držáku tiskárny Hermes C.
 

Variabilní stojan 1221 Hermes C 

Základní rám Nastavitelné nožičky
Nastavení polohy tiskárny Montážní rameno se seřizovacími kličkami v ose x a z
Max. zatížitelnost na ramenu délky 100 mm  75 kg
Hmotnost stojanu 40 kg
Max. výška pro aplikaci etiket 960 mm

Ukázky instalace tiskárny Hermes C s aplikátorem na variabilní stojan

Ukázka uchycení tiskárny Hermes C pro nalepování etiket zhora.        Ukázka uchycení tiskárny Hermes C pro nalepování etiket z boku.        Ukázka uchycení tiskárny Hermes C pro nalepování etiket z boku.        Ukázka uchycení tiskárny Hermes C pro nalepování etiket z boku.

 

Ruční/ Nožní aktivační tlačítko

Ruční a nožní aktivační tlačítko.Pro poloautomatický provoz aplikátoru lze dodat ruční nebo nožní aktivační tlačítko. Stiskem aktivačního tlačítka připojenému k tiskárně s aplikátorem lze ručně zahájit cyklus vytištění a nalepení etikety na polepovaný předmět.

 

 

 

 

Optická závora 

Optická závoraPro automatický provoz aplikátoru na automatické výrobní lince lze dodat optickou závoru. Předmět na výrobním pásu zahájí cyklus automatického polepení etiketou přerušením paprsku optické závory.

 

 

 


Stažení originálního
informačního letáku
aplikátoru 4126C (anglicky)
(2310 KB .pdf)*


Stažení originálního
informačního letáku
aplikátoru 4126C (německy)
(2250 KB .pdf)*


* K prohlížení souborů
ve formátu pdf je vyžadován
prohlížeč Adobe Acrobat Reader
 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 25 listopadu 2022