5414H
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Dokumentace

Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Mechanický aplikátor etiket s vakuovým pásem Typu 5414H pro tisk a aplikaci etiket v reálném čase

Tiskárna Hermes+ 4L-2 s mechanickým aplikátorem etiket Typu 5414HMechanický aplikátor etiket s vakuovým pásem typu 5414H od firmy Cab nabízí v kombinaci s tiskárnou řady Hermes Q4, Hermes+ 4-2 a Hermes+ 4-3 řešení pro automatické i poloautomatické nalepování etiket na obaly i výrobky. Výrobky jsou v poloautomatickém režimu práce aplikátoru manuelně obsluhou umísťovány do aplikačního stojanu, který zajišťuje přesnou polohu vůči aplikátoru a pohyb předmětu. Následně obsluha ručně např. stiskem tlačítka zahájí vlastní cyklus aplikace etikety na výrobek. 
Pokud je aplikátor součástí automatické výrobní linky může aplikátor zajišťovat automatickou aplikaci etiket na výrobky.
Mechanický aplikátor je určen pro střední i velké etikety. Jednoduchá instalace - mechanický aplikátor se jednoduše uchytí na bok tiskárny.
Etiketa je na odlepovací hraně tiskárny odlepena z podkladového materiálu a převzata mechanickým aplikátorem s vakuovým pásem a přesunuta vakuovým pásem pod aplikační váleček a pomocí přítlačného aplikačního válečku přilepena na pohybující se předmět.

Příklad aplikace etiket aplikátorem Typu 5414H na polepovaném předmětu.

Jednoduché seřízení aplikátoru pomocí několika šroubů. Seřízení spočívá v nastavení správné polohy odlepení etikety a vhodné rychlosti vakuového pásu. 

Pro kontrolu celého procesu polepení a synchronizaci s výrobní linkou je tiskárna vybavena PLC rozhraním. Toto rozhraní poskytuje veškeré potřebné informace o stavu tiskárny i aplikátoru a umožňuje řídit zahájení a průběh aplikace etikety na polepovaný předmět.

Video s ukázkou aplikace etikety přes hranu tiskárnou Hermes+ 4R-2 s aplikátorem 5414H: 

Mechanický aplikátor typu 5414H pro tiskárny Hermes:

Typ

5414H

Přítlačný s aplikačním válečkem

Popis funkce Při lepení vyvíjí mírný tlak na polepovaný předmět.
Během pracovního cyklu aplikátoru musí být polepovaný předmět v pohybu. Polepované předměty nemusí mít stejnou výšku.
Etiketa je po vytištění částečně vysunuta z vakuového pásu pod aplikačním válečkem. Následně je pohybujícím se předmětem odebrána z mechanického aplikátoru. Řádné přilepení zajišťuje aplikační váleček. 
Šířka etikety 20 - 114 mm
Výška etikety 80 - 356 mm
Rychlost vakuového pásu 50 - 500 mm/s - Rychlost pohybu polepovaného předmětu musí být vyšší než rychlost vakuového pásu !
Maximální rychlost polepovaného předmětu na dopravním pásu 0,3 m/s
Minimální vzdálenost mezi předměty 0,5 m
Maximální délka zahnutí etikety přes hranu X = 160 mm
Minimální vzdálenost etikety od dopravního pásu při polepování z boku Y = 20 mm
Počet nalepených etiket cca 15 etiket za minutu (při výšce etikety 100 mm a rychlosti tisku 250 mm/ s)
Požadovaný tvar povrchu předmětu plochý, hrana, válec
Orientace mechaniky tiskárny levá (F) i pravá (R)

Výška předmětu

Proměnná *
Pevná *

Stav předmětu při polepování

V klidu  -
V pohybu *
V rotačním pohybu -

Směr aplikace etikety na předmět

Vertikální shora *
Vertikální zdola -
Horizontální *
Přes hranu *

Tiskárna Hermes+ 4L-2 s krytem a aplikátorem etiket Typu 4014H umístěná na pevném stojanu.Volitelné příslušenství tiskárny s aplikátorem

Pevný stojan

Pevný stojan pro tiskárnu Hermes s aplikátorem.Podle požadavků zákazníka může být tiskárna Hermes s aplikátorem umístěna na jednoduchém pevném stojanu nad výrobní linkou. Přesnou pozici tiskárny na stojanu lze nastavit a zajistit pomocí dvou šroubů.

 

 

 

Dodávané díly pevného stojanu

Deska adaptéru - Deska pro uchycení stojanu k tiskárně s vodícími čepy pro přesnou montáž Deska adaptéru
Profil - Hliníkový profil je dodáván ve standardních délkách 40, 80 a 120 mm. Může být vyroben na požadavek v jiné délce.  Profil
Základní deska - Základní rozměr 500 x 255 mm Základní deska

Montážní deska

Montážní deskaDeska pro uchycení tiskárny Hermes s aplikátorem vybavená vodícími čepy pro přesnou montáž přímo na výrobní linku

 

 

 

Montážní držák

Montážní držák - ukázka použitíTiskárna Hermes s aplikátorem je uchycena ke stojanu pomocí montážního držáku. Který zajistí spolehlivé a přesné uchycení tiskárny. Použitý hliníkový profil 50x50 mm.

 

 

 

 

Posuvné montážní rameno

Posuvné montážní rameno - ukázka použitíHorizontální i vertikální poloha tiskárny Hermes s aplikátorem vůči výrobní lince může být jednoduše upravena při použití posuvného montážního ramene. Použitý hliníkový profil 50x50 mm.

 

 

 

Otočné montážní rameno

Otočné montážní rameno - ukázka použitíHorizontální poloha i natočení tiskárny Hermes s aplikátorem vůči výrobní lince může být jednoduše upravena při použití otočného montážního ramene. Použitý hliníkový profil 50x50 mm.

 

 

 

 

Variabilní stojan 1601 Hermes+

Variabilní stojan 1601 Hermes s nainstalovaným stavitelným držákem pro tiskárnu Hermes+ s aplikátorem.Stojan 1601 Hermes umožňuje snadné nasazení tiskárny s aplikátorem etiket na libovolné automatizované výrobní lince. 
Má  velkou stabilitu, je zhotoven z hliníkových profilů. Umožňuje seřízení a přizpůsobení polohy tiskárny Hermes s aplikátorem vůči polepovanému předmětu na dané výrobní lince. Pojezdová kolečka umožňují snadné přemísťování tiskárny s aplikátorem na nové pracoviště a následné nastavení do požadované polohy. Vlastní tiskárna je připevněna k seřiditelnému montážnímu držáku tiskárny Hermes.
 

 

Variabilní stojan 1601 Hermes 

Základní rám Kolečka a nastavitelné nožičky
Nastavení polohy tiskárny Montážní rameno seřiditelné posuvem se šrouby
Max. zatížitelnost na ramenu délky 500 mm  50 kg
Hmotnost stojanu 36 kg
Max. výška pro aplikaci etiket 1400 mm

 

Variabilní stojan 1602 Hermes

Variabilní stojan 1602 Hermes s nainstalovaným stavitelným držákem pro tiskárnu Hermes+ s aplikátorem.Stojan 1602 Hermes umožňuje snadné nasazení tiskárny s aplikátorem etiket na libovolné automatizované výrobní lince, kde je potřeba pravidelně měnit polohu tiskárny vůči výrobní lince. 
Má  velkou stabilitu. Umožňuje snadné a přesné seřízení a přizpůsobení polohy tiskárny Hermes s aplikátorem vůči polepovanému předmětu na dané výrobní lince. Nastavitelné nožičky umožňují přesné usazení stojanu i na nerovnou podlahu. Vlastní tiskárna je připevněna k seřiditelnému montážnímu držáku tiskárny Hermes.
 

 

Variabilní stojan 1602 Hermes 

Základní rám Nastavitelné nožičky
Nastavení polohy tiskárny Montážní rameno se seřizovacími kličkami v ose x a z
Max. zatížitelnost na ramenu délky 500 mm  50 kg
Hmotnost stojanu 38 kg
Max. výška pro aplikaci etiket 1400 mm

 

Ukázky instalace tiskárny Hermes s aplikátorem na variabilní stojan

Ukázka uchycení tiskárny Hermes pro nalepování etiket ve směru pohybu předmětů po lince zhora.        Ukázka uchycení tiskárny Hermes pro nalepování etiket ve směru pohybu předmětů po lince z boku.        Ukázka uchycení tiskárny Hermes pro nalepování etiket kolmo na směr pohybu předmětů po lince zhora.        Ukázka uchycení tiskárny Hermes pro nalepování etiket kolmo na směr pohybu předmětů po lince z boku.

 

Ruční/ Nožní aktivační tlačítko

Ruční a nožní aktivační tlačítko.Pro poloautomatický provoz aplikátoru lze dodat ruční nebo nožní aktivační tlačítko. Stiskem aktivačního tlačítka připojenému k tiskárně s aplikátorem lze ručně zahájit cyklus vytištění a nalepení etikety na polepovaný předmět.

 

 

 

 

Optická závora 

Optická závoraPro automatický provoz aplikátoru na automatické výrobní lince lze dodat optickou závoru. Předmět na výrobním pásu zahájí cyklus automatického polepení etiketou přerušením paprsku optické závory.

 

 

 


Stažení originálního
informačního letáku
aplikátoru 5414H (anglicky)
(4220 KB .pdf)*


Stažení originálního
informačního letáku
aplikátoru 5414H (německy)
(4230 KB .pdf)*


* K prohlížení souborů
ve formátu pdf je vyžadován
prohlížeč Adobe Acrobat Reader
 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 25 listopadu 2022