MACH 4S
Úvod Nahoru Následující 

 


Specifikace MACH 4S
Programy pro tisk
Dokumentace
Stažení souborů

Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Termotransferové tiskárny řady MACH 4S

Tiskárna MACH 4STiskárny řady MACH 4S od firmy Cab jsou oproti stávajícím typům tiskáren řady MACH 4 vybaveny výkonnějším procesorem z automobilového průmyslu, barevným dotykovým grafickým 4.3" LCD displejem a ovládáním tiskárny obdobném jako na chytrém telefonu s přímým přístupem k jednotlivým položkám menu. Centrální vedení spotřebního materiálu zjednodušuje obsluhu tiskárny není nutné seřizování tiskárny pro jednotlivé šířky spotřebního materiálu a tím se zrychluje přechod na jiný rozměr spotřebního materiálu. 

Tiskárny řady MACH 4S jsou inteligentní termotransferové tiskárny pro potisk etiket. Mohou být připojeny k osobním počítačům typu PC s OS Windows, Mac OS nebo Linux a dále k systémům typu IBM nebo SAP R/3. Tiskárny umožňují potisk etiket různých velikostí a lze je ovládat programy pro editaci etiket (např. program cabLabel S3). 

K tiskárnám může být připojena standardní klávesnice IBM PC přes standardní USB rozhraní. Tiskárny lze využít i jako autonomní systém. Formáty etiket nebo data lze uložit do paměťové karty typu SD nebo USB Flash zasunuté do tiskárny. Operátor může zadávat vstupní data, tisknout různé etikety. Tiskárny řady MACH 4S podporují všechny východní a západní Evropské jazyky při zobrazení hlášení na  barevném dotykovém grafickém LCD displeji. Operátor si vybere svůj vlastní jazyk.

Jednotlivé typy tiskáren se od sebe liší režimem tisku, různou šířkou tisku, rychlostí tisku a rozlišením tiskové hlavy:

MACH 4.3S/ 200 - termo/ termotransfer tisk šířky 104mm při rozlišení 203dpi a rychlosti 300 mm/s 

MACH 4.3S/ 300 - termo/ termotransfer tisk šířky 108,4mm při rozlišení 300dpi a rychlosti 300 mm/s 

MACH 4S/ 300    - termotransfer tisk šířky 105,7mm při rozlišení 300dpi.a rychlosti 300 mm/s.

MACH 4S/ 600    - termotransfer tisk šířky 105,7mm při rozlišení 600dpi a rychlosti 150 mm/s 

Všechny typy tiskáren řady MACH 4S jsou dodávány ve třech základních provedeních lišících se výbavou tiskárny: 

Termotransfer - základní provedení s odtrhávací hranou (v typovém označení "B")

Termotransfer - s odlepovačem etiket (v typovém označení "P")

Termotransfer - s řezačkou etiket pro materiály do 250g/m2 (v typovém označení "C")

Tiskárna MACH 4S s otevřeným ochraným krytem

Programování a řízení tisku:

Ukázka přímého programování s použitím jazyka tiskárny J-ScriptTiskárny řady MACH 4S mají kompatibilní programovací jazyk "J-Script" s řadou tiskáren MACH 4. Programovací návod ke stažení zde. Emulace jazyka ZPL tiskáren Zebra. Dále podporují emulaci programovacího jazyku ZPL tiskáren typu Zebra.

Ukázka přímého programování s použitím jazyka tiskárny abc Basic.Tiskárna je vybavena abc Basic překladačem. Formát etikety může obsahovat i příkazy jazyka abc Basic. abc Basic umožňuje vytvářet interaktivní aplikace běžící přímo na tiskárně. 

Tiskárny řady MACH 4S připojené k síti přes rozhraní Ethernet nebo bezdrátové rozhraní WLAN umožňují konfiguraci tiskárny přes Intranet nebo Internet. Přes FTP protokol lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťové karty typu SD. Tiskárna může hlásit svůj stav protokolem SMTP ve formě E-mailu nebo prostřednictvím internetové služby Web Services tiskárny využívající standardního jazyka WSDL a standardního protokolu SOAP podporovaného všemi významnými softwarovými výrobci (Microsoft, SAP, Oracle, IBM, atd.).

Ovladač tiskárny pro OS Windows.Všechny typy tiskáren řady MACH 4S mohou být ovládány z počítače PC pomocí speciálního tiskového programu nebo zIdeové schéma tisku ze systému SAP R/3. běžného textového editoru pro Windows přes jednoduchý ovladač tiskárny případně z vyššího operačního systému jako je např. SAP R/3. 

K tiskárnám řady MACH 4S jsou standardně dodávány i ovladače pro operační systémy typu Linux a Mac OS.

Program Network Manager.Network Manager (připravuje se)
Více síťových tiskáren lze efektivně centrálně řídit a kontrolovat z programu "Network Manager". Lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťových karet typu SD. U tiskáren je zobrazen stav tiskárny. 

Database Connector
Ideové schéma sítě s databázovým konektorem.Program DB Connector. Program "DB Connector" umožňuje tiskárnám řady MACH 4S pracujícím v autonomním režimu získávat data přes adresu TCP/IP přímo z centrálního databázového SQL serveru a tisknout je na etikety. Tiskárna na základě zadaných vstupních dat získá prostřednictvím SQL dotazu ve formátu etikety odpovídající data ze síťového SQL serveru.

Smart Factory - Síťový tisk s protokolem OPC UA
Protokol OPC UA podporovaný tiskárnami řady MACH4S.
Tiskárny řady MACH 4S podporují od verze firmware 5.25 otevřenou komunikační platformu a jednotnou architekturu pod označením OPC UA. Tato platforma umožňuje komunikovat mezi stroji a komponentami různých výrobců v průmyslových sítích. Tiskárny Cab se mohou nyní začlenit do řídícího systému založeném na průmyslovém standardu INDUSTRY 4.0. Tiskárna se může v průmyslové síti chovat jako OPC UA server nebo klient. Další informace o implementaci protokolu OPC UA v zařízeních Cab naleznete zde.

Industry 4.0 s Cab zařízeními.

 

Význačné vlastnosti tiskáren řady MACH 4S:

Tisková hlavaU typu MACH 4.3S je možná velmi jednoduchá změna rozlišení tiskové hlavy 203dpi a 300dpi nebo u typu MACH 4S je možná velmi jednoduchá změna rozlišení tiskové hlavy 300dpi a 600dpi pouhou výměnou tiskové hlavy bez použití specielního nářadí a nutnosti seřizování tiskárny. 

Zcela nová konstrukce uchycení tiskové hlavy umožňuje snadné a přesné seřízení tiskárny pro jednotlivé šířky potiskovaných matriálů.

Tiskové válečky pro úzké a tenké spotřební materiály.Tiskové válečky pro úzké a tenké spotřební materiály. Při založení úzkého nebo tenkého materiálu může u tiskáren s centrálním vedením spotřebního matriálu docházet po stranách ke zvýšenému tření tiskového válce standardní plné šířky o tiskovou hlavu a způsobovat nepravidelný posuv spotřebního materiálu při tisku. Pro eliminaci uvedeného problému výrobce tiskárny doporučuje v těchto případech používat odpovídající užší tiskový váleček. Užší válečky jsou dodávány v šířkách 80 nebo 50 nebo 25 mm. 

Kompaktní a masivní konstrukce tiskáren řady MACH 4S je vhodná pro výrobní a průmyslové podniky, ale i do kanceláře. Vyžaduje menší pracovní prostor.

Menu tiskárny zobrazené na dotykovém displeji.Ovládání menu tiskáren pomocí dotykového displeje je tak jednoduché jako ovládání moderního mobilního telefonu.

Texty i grafiku lze ukládat do paměťové karty typu SD zasunuté zezadu do tiskárny.

Žádné čekání na tisk - rychlý přenos dat s rychlým 32 bitovým procesorem a velkou pamětí

Jednoduchá kontrola a čištění senzoru etiket.  

Všechna standardní rozhraní (sériové RS232, USB pro připojení k PC, síťové rozhraní Ethernet, 2x USB pro připojení klávesnice a snímače čárového kódu, zásuvka pro paměťovou kartu typu SD) a přídavná rozhraní (rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket uložených na paměťové kartě pomocí vstupních signálů, bezdrátové síťové rozhraní WLAN-USB Adapter 802.11 b/g/n (2,4 GHz), BlueTooth-USB Adapter, WLAN-USB Adapter 802.11 b/g/n (2,4 GHz) + 802.11 a/n/ac (5 GHz)).

Žádná doba nečinnosti. Výměnu opotřebované tiskové hlavy nebo tiskového válce zvládne za velmi krátkou dobu sám uživatel bez specielního nářadí a bez prodlení může pokračovat v dalším tisku.

Nový grafický LCD displej. Na displeji je stálá signalizace stavu požadovaných vlastností tiskárny pomocí grafických symbolů. Nastavovací menu tiskárny je doplněno o grafické symboly jednotlivých nastavení. 

Fonty

Vynikající kvalita termo a termotransfer tiskáren řady MACH 4S umožňuje tisknout všechny typy písma, čárových kódů i dvourozměrných a grafiky s přesným umístěním v nejvyšší kvalitě tisku. Tiskárny řady MACH 4S jsou ideální řešení i pro tiskČárové kódy nejsložitějších etiket.

 

 

 

Rozhraní tiskáren řady MACH 4S

Rozhraní tiskárny.Standardní rozhraní (5 - sériové RS232, 3 - USB pro připojení k PC, 4 - síťové rozhraní Ethernet a 2 - 2x USB pro připojení klávesnice a snímače čárového kódu, 1 - zásuvka pro paměťovou kartu typu SD) lze dodatečně doplnit o některé z volitelných přídavných rozhraní (rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket uložených na paměťové kartě pomocí vstupních signálů, bezdrátové síťové rozhraní WLAN-USB Adapter 802.11 b/g/n (2,4 GHz), BlueTooth-USB Adapter, WLAN-USB Adapter 802.11 b/g/n (2,4 GHz) + 802.11 a/n/ac (5 GHz)). 

Provedení přídavných rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket z paměťové karty, WLAN-USB Adapter 802.11 b/g/n (2,4 GHz), BlueTooth-USB Adapter a WLAN-USB Adapter 802.11 b/g/n (2,4 GHz) + 802.11 a/n/ac (5 GHz). 

Provedení přídavného rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket z paměťové karty typu SD.          Provedení přídavného rozhraní: WLAN-USB Adapter 802.11 b/g/n (2,4 GHz) nebo BlueTooth-USB Adapter.        Provedení přídavného rozhraní: WLAN-USB Adapter 802.11 b/g/n (2,4 GHz) + 802.11 a/n/ac (5 GHz).

 

Přídavná zařízení mohou být dodána později dle požadavků

Přídavný interní odvíječ etiket a barvící pásky

Interní odvíječ etiketInterní odvíječ barvící páskyPro snadnou a rychlou změnu formátu a typu spotřebního materiálu lze pro tiskárny řady MACH 4S přikoupit další interní odvíječe etiket a barvící pásky. 

 

 

 

 

Externí navíječ

Externí navíječTak jako u všech typů tiskáren mohou být i tiskárny řady MACH 4S jednoduše doplněny i o externí navíječ etiket. Umožní navinout celý založitelný návin (max. 210mm) do tiskárny řady MACH 4S. Přesnou vzájemnou polohu tiskárny a externího navíječe zajišťuje distanční deska externího navíječe.

 

 

 

 

 

Externí ovládací panel tiskárny 

Externí ovládací panel tiskárny.Externí ovládací panel pro tiskárny řady MACH 4S umožňuje ovládat tiskárnu ze vzdáleného místa přes rozhraní USB2.0. Je volitelně dodáván s kabelem o délce 1,8m, 3m a 5m.   

 

 

 

 

Vstup dat z klávesnice, snímače čárového kódu ale i z váhy.

Pro zadávání vstupních dat do tiskárny není počítač nezbytný ! Stačí pouze připojit externí standardní  klávesnici PC nebo snímač čárového kódu přes standardní rozhraní USB nebo váhu. Pak můžete snímat čárové kódy, zadávat data z klávesnice nebo vážit zboží. Pro uchování formátů etiket lze s výhodou využít paměťové karty Compact Flash. Formát etikety se načítá z paměťové karty a proměné lze zadat z klávesnice nebo sejmout snímačem čárového kódu. 

PC paměťová karta

Paměťová karta typu SDS paměťovou kartou Compact Flash  (do 512 GB) lze provozovat tiskárny zcela autonomně bez PC. Formáty etiket jsou nahrány z počítače PC do karty a můžou být vyvolány kdykoliv pomocí křížového ovladače nebo klávesnice na tiskárně.

 

 

Spotřební materiál

Tiskové materiályBarvící pásky - ribonyPotiskovat lze pásy etiket, kartiček nebo souvislé materiály. Materiál může být papír, termopapír (tisk bez barvící pásky) a různé plastové materiály. Pro potisk jednotlivých materiálů existuje celá škála typů barvících pásek včetně barevných (tiskne se vždy jednou barvou). 

 

 

 

Specielní programy pro tisk etiket

Cablabel S3EasylabelPokud máte nadstandardní požadavky na přípravu etiket můžete s tiskárnou využít i specializované editory etiket. např. program PrintLabel (český), Cablabel S3 (zahraniční),  Easylabel (zahraniční), Codesoft (zahraniční) a NiceLabel (zahraniční).

  Codesoft          NiceLabel

Technická specifikace tiskáren řady MACH 4S 


Stažení originálního informačního
 letáku tiskáren řady MACH 4S (anglicky)
(1800 KB .pdf)*


Stažení originálního informačního
 letáku tiskáren řady MACH 4S (německy)
(1800 KB .pdf)*

* K prohlížení souborů
ve formátu pdf je vyžadován
prohlížeč Adobe Acrobat Reader
 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 19 ledna 2023