XC6
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Specifikace XC6
Programy pro tisk
Dokumentace
Stažení souborů

Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Termotransferové tiskárny řady XC6 s dvoubarevným tiskem

Pouze pro informaci tato řada tiskáren se již nevyrábí !!!

XC6Tiskárna řady XC6 od firmy Cab je oproti stávajícím typům tiskáren řady A+ vybavena dvěma tiskovými systémy pro dvoubarevný tisk na standardní i specielní materiály. První tiskový systém je vybaven šetřičem barvící pásky. Což umožňuje šetřit barvící pásku pro doplňkovou barvu, která není na celé ploše etikety. Pro dosažení kvalitního tisku i na obtížně potiskovatelných materiálech umožňuje tiskárna tisknout i sníženou minimální rychlostí tisku 30 mm/ s.XC6 - mechanika

Tiskárna je standardně vybavena velkým grafickým LCD displejem, novým křížovým ovladačem, novým uchycením tiskové hlavy a splňuje Evropské nařízení o odstranění nebezpečných látek z výrobků (RoHS). 

Tiskárny řady XC6 jsou inteligentní termotransferové tiskárny pro potisk etiket. Mohou být připojeny k osobním počítačům typu PC s OS Windows, Mac OS nebo Linux a dále k systémům typu IBM AS/400 nebo SAP R/3. Tiskárny umožňují potisk etiket různých velikostí a lze je ovládat programy pro editaci etiket (např. program cabLabel). 

K tiskárnám může být připojena normální klávesnice IBM PC přes standardní USB rozhraní. Tiskárny lze využít i jako autonomní systém. Formáty etiket nebo data lze uložit do paměťové karty typu CompactFlash zasunuté do tiskárny. Operátor může zadávat vstupní data, tisknout různé etikety. Tiskárny řady XC6 podporují všechny východní a západní Evropské jazyky při zobrazení hlášení na velkém grafickém LCD displeji. Operátor si vybere svůj vlastní jazyk.

Video s praktickou ukázkou funkce šetřiče barvicí pásky na prvním tiskovém systému tiskárny XC6 vybavenou  řezačkou: 

Video s praktickou ukázkou postupu výměny poškozených tiskových hlav tiskárny XC6: 

Programování a řízení tisku:

Ukázka přímého programování s použitím jazyka tiskárny J-ScriptTiskárny řady XC6 mají standardní programovací jazyk "J-Script". Programovací návod ke stažení zde.

Tiskárna je vybavena abc Basic překladačem. Formát etikety může obsahovat i příkazy jazyka abc Basic. abc Basic umožňuje vytvářet interaktivní aplikace běžící přímo na tiskárně. 

Tiskárny řady XC6 připojené k síti přes rozhraní Ethernet nebo bezdrátové rozhraní WLAN umožňují konfiguraci tiskárny přes Intranet nebo Internet. Přes FTP protokol lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťové karty CompactFlash. Tiskárna může hlásit svůj stav protokolem SMTP ve formě E-mailu nebo prostřednictvím internetové služby Web Services tiskárny využívající standardního jazyka WSDL a standardního protokolu SOAP podporovaného všemi významnými softwarovými výrobci (Microsoft, SAP, Oracle, IBM, atd.).

Všechny typy tiskáren řady XC6 mohou být ovládány z počítače PC pomocí speciálního tiskového programu nebo z běžného textového editoru pro Windows přes jednoduchý ovladač tiskárny případně z vyššího operačního systému jako je např. SAP R/3. 

Administrator Tool
Více síťových tiskáren lze efektivně centrálně řídit a kontrolovat z programu "Administrator Tool". Lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťových karet CompactFlash. U tiskáren je zobrazen stav tiskárny. 

Database Connector
Program "Database connector" umožňuje tiskárnám řady XC6 pracujícím v autonomním režimu získávat data přes adresu TCP/IP přímo z centrálního databázového SQL serveru a tisknout je na etikety. Tiskárna na základě zadaných vstupních dat získá prostřednictvím SQL dotazu ve formátu etikety odpovídající data ze síťového SQL serveru.

Význačné vlastnosti tiskáren řady XC6:

Tiskárna je vybavena dvěma tiskovými hlavami pro tisk dvěmi barvami.

První tisková hlava je vybavena šetřičem barvící pásky. Umožňuje šetřit barvící pásku pro doplňkovou barvu, která není na celé ploše etikety. 

Firmware tiskárny umožňuje tisknout i sníženou minimální rychlostí tisku 30 mm/ s pro dosažení kvalitního tisku i na obtížně potiskovatelných materiálech.

Kompaktní a masivní konstrukce tiskáren řady XC6 je vhodná pro výrobní a průmyslové podniky, ale i do kanceláře.

Robustní konstrukce ze slitiny hliníku zajišťuje stálost kvality tisku a umožňuje vysoký tiskový výkon.

Ovládání menu tiskáren pomocí nového křížového ovladače s centrálním tlačítkem je tak jednoduché jako ovládání moderního mobilního telefonu.

Texty i grafiku lze ukládat do paměťové karty Compact-Flash zasunuté zezadu do tiskárny.

Žádné čekání na tisk - rychlý přenos dat s rychlým 32 bitovým procesorem a velkou pamětí

Standardní rozhraní (USB pro připojení k PC, síťové rozhraní Ethernet a 2x USB pro připojení klávesnice a snímače čárového kódu nebo externího ovládacího panelu s LCD displejem, zásuvka pro paměťovou kartu Compact-Flash, zásuvka pro PC-Card typ 2 - PCMCIA) a přídavná rozhraní (bezdrátové síťové rozhraní WLAN-card 802.11 b/g).

Žádná doba nečinnosti. Výměnu opotřebované tiskové hlavy nebo tiskového válce zvládne za velmi krátkou dobu sám uživatel bez specielního nářadí a bez prodlení může pokračovat v dalším tisku.

Nový grafický LCD displej. Na displeji nově doplněna stálá signalizaci stavu požadovaných vlastností tiskárny pomocí grafických symbolů. Nastavovací menu tiskárny je doplněno o grafické symboly jednotlivých nastavení. 

Jeden klíč na seřizování a opravy tiskáren. Na tiskárnách jsou použity šrouby s jednotnou hlavou. Tiskárny lze seřizovat a opravovat s použitím jediného klíče, který je uchycen na těle tiskárny. 

 

 

Fonty

Vynikající kvalita termo a termotransfer tiskáren řady XC6 umožňuje tisknout všechny typy písma, čárových kódů i dvourozměrných a grafiky s přesným umístěním v nejvyšší kvalitě tisku. Tiskárny řady XC6 jsou ideální řešení i pro tiskČárové kódy nejsložitějších etiket. Můžete začít i s tiskárnou v základním vybavení.

 

 

 

Rozhraní tiskáren řady XC6

Rozhraní tiskárnyStandardní rozhraní (1 - sériové RS232 (bez funkce), 2 - USB pro připojení k PC, 3 - síťové rozhraní Ethernet a 5 - 2x USB pro připojení klávesnice a snímače čárového kódu nebo externího ovládacího panelu s LCD displejem, 6 - zásuvka pro paměťovou kartu Compact-Flash, 4 - zásuvka pro PC-Card typ 2 - PCMCIA) lze dodatečně doplnit o některé z volitelných přídavných rozhraní (bezdrátové síťové rozhraní WLAN-card 802.11 b/g). 

Provedení přídavného rozhraní WLAN 

WLAN-card 802.11 b/g

 

 

 

Přídavná zařízení mohou být dodána později dle požadavků

Řezačka

XC6 se řezačkouTiskárny řady XC6 mohou být jednoduše doplněny o výkonnou řezačku etiket. Pás etiket nebo souvislý materiál může být potom řezán po jedné etiketě nebo na konci tiskové dávky.

Perforační řezačka

Tiskárny řady XC6 mohou být jednoduše doplněny o výkonnou perforační řezačku vstupenek nebo karet. Souvislý materiál může být potom perforován po jedné vstupence nebo kartě nebo na konci tiskové dávky. 
Perforační nůž je dodáván zvlášť podle požadavků zákazníka. 

 

 

Řezačka se stohovačem

XC4 s řezačkou se stohovačemTiskárny řady XC6 mohou být jednoduše doplněny o výkonnou řezačku se stohovačem nařezaných vstupenek nebo karet. Tiskárna se sama zastaví po nařezání požadované vrstvy potištěných vstupenek nebo karet a vyzve obsluhu k vyjmutí nařezané vrstvy karet ze stohovače řezačky. 
K řezačce se stohovačem je dodávána zvlášť stohovací deska vyrobená podle požadovaného rozměru nařezaných vstupenek nebo karet zákazníkem včetně bezpečnostního krytu pro daný rozměr.

 Stohovací deska s bezpečnostním krytem

 

Externí navíječ

Externí navíječTak jako u všech typů tiskáren mohou být i tiskárny řady XC6 jednoduše doplněny i o externí navíječ etiket. Umožní navinout celý založitelný návin (max. 205mm nebo max. 300 mm podle typu externího navíječe) do tiskárny řady XC6.

 

 

 

 

 

Externí ovládací panel tiskárny 

Externí ovládací panelExterní ovládací panel pro tiskárny řady XC6 umožňuje ovládat tiskárnu ze vzdáleného místa přes rozhraní USB.

 

 

Vstup dat z klávesnice, snímače čárového kódu ale i z váhy.

Pro zadávání vstupních dat do tiskárny není počítač nezbytný ! Stačí pouze připojit externí standardní  klávesnici PC nebo snímač čárového kódu přes standardní rozhraní USB nebo váhu. Pak můžete snímat čárové kódy, zadávat data z klávesnice nebo vážit zboží. Pro uchování formátů etiket lze s výhodou využít paměťové karty Compact Flash. Formát etikety se načítá z paměťové karty a proměné lze zadat z klávesnice nebo sejmout snímačem čárového kódu. 

 

 

 

PC paměťová karta

Paměťová karta Compact FlashS paměťovou kartou Compact Flash lze provozovat tiskárny zcela autonomně bez PC. Formáty etiket jsou nahrány z počítače PC do karty a můžou být vyvolány kdykoliv pomocí křížového ovladače nebo klávesnice na tiskárně.

 

 

Spotřební materiál

Tiskové materiályBarvící pásky - ribonyPotiskovat lze pásy etiket, kartiček nebo souvislé materiály. Materiál může být papír, termopapír (tisk bez barvící pásky) a různé plastové materiály. Pro potisk jednotlivých materiálů existuje celá škála typů barvících pásek včetně barevných (tiskne se vždy jednou barvou). 

 

 

 

Specielní programy pro tisk etiket

Cablabel S3EasylabelPokud máte nadstandardní požadavky na přípravu etiket můžete s tiskárnou využít i specializované editory etiket. např. program PrintLabel (český), Cablabel S3 (zahraniční),  Easylabel (zahraniční), Codesoft (zahraniční) a NiceLabel (zahraniční).

  Codesoft          NiceLabel

Technická specifikace tiskáren řady XC6 


Stažení originálního informačního
 letáku tiskáren řady XC6 (anglicky)
(1900 KB .pdf)*


Stažení originálního informačního
 letáku tiskáren řady XC6 (německy)
(1900 KB .pdf)*

* K prohlížení souborů
ve formátu pdf je vyžadován
prohlížeč Adobe Acrobat Reader

 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 14 dubna 2023