A3
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Specifikace A3
Programy pro tisk
Dokumentace
Stažení souborů

Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Termotransferové tiskárny řady A3

A3Pouze pro informaci tato řada tiskáren se již nevyrábí !!!

Tiskárny řady A3 jsou inteligentní termotransferové tiskárny pro potisk etiket. Mohou být připojeny k osobním počítačům typu IBM PC a dále k systémům typu IBM AS/400 nebo SAP R/3. Tiskárny umožňují potisk  etiket různých velikostí a lze je ovládat programy pro editaci etiket (např. program cabLabel). 

K tiskárnám může být připojena normální klávesnice IBM PC přes standardní USB rozhraní. Tiskárny lze využít i jako autonomní systém. Formáty etiket nebo data lze uložit do paměťové karty typu CompactFlash zasunuté do tiskárny. Operátor může zadávat vstupní data, tisknout různé etikety. Tiskárny řady A3 podporují všechny východní a západní Evropské jazyky při zobrazení hlášení na LCD displeji. Operátor si vybere svůj vlastní jazyk.

 

 

 

Jednotlivé typy tiskáren se od sebe liší různou šířkou tisku, rychlostí tisku a rozlišením tiskové hlavy:

A3/ 200    -    šířka tisku 104mm při rozlišení 203dpi a rychlosti 200 mm/s 

A3/ 300    -    šířka tisku 108,4mm při rozlišení 300dpi.a rychlosti 150 mm/s.

Všechny typy tiskáren řady A3  jsou dodávány v šesti provedeních lišících se výbavou tiskárny: 

Termo (bez trnů pro barvící pásku) - základní provedení s odtrhávací hranou 

Termotransfer - základní provedení s odtrhávací hranou

Termo - s interním navíječem (v typovém označení "R")

Termotransfer - s interním navíječem (v typovém označení "R")

Termo - bez senzoru a s odlepovačem etiket (v typovém označení "P")

Termotransfer - bez senzoru a s odlepovačem etiket (v typovém označení "P")

 

Provedení tiskárny

A3 základní provedení A3 s interním navíječem A3 s odlepovačem etiket

Základní provedení

R - verze

P - verze (bez senzoru)

Odtrhávací hrana * o o
Interní navíječ - * o
Odlepovač etiket - - *
Řezačka o o o
Externí navíječ o o o

* - standardní, o - volitelné

 

Programování a řízení tisku:

Ukázka přímého programování s použitím jazyka tiskárny J-ScriptTiskárny řady A3 mají kompatibilní programovací jazyk "J-Script" s řadou tiskáren Apollo. Programovací návod ke stažení zde.

Tiskárna je vybavena abc Basic překladačem. Formát etikety může obsahovat i příkazy jazyka abc Basic. abc Basic umožňuje vytvářet interaktivní aplikace běžící přímo na tiskárně. 

Tiskárny řady A3 připojené k síti přes přídavnou síťovou kartu Eternet umožňují konfiguraci tiskárny přes Intranet nebo Internet. Přes FTP protokol lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťové karty CompactFlash. Tiskárna může hlásit svůj stav protokolem SMTP ve formě E-mailu.

Všechny typy tiskáren řady A3 mohou být ovládány z počítače PC pomocí speciálního tiskového programu nebo z běžného textového editoru pro Windows přes jednoduchý ovladač tiskárny (obdobně jako tiskárny řady Gemini) případně z vyššího operačního systému jako je např. SAP R/3.

Administrator Tool
Více síťových tiskáren lze efektivně centrálně řídit a kontrolovat z programu "Administrator Tool". Lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťových karet CompactFlash. U tiskáren je zobrazen stav tiskárny. 

cab Card Manager
S programem "Card Manager" lze jednoduše spravovat obsah paměťové karty Compact Flash zasunuté do tiskárny řady A3 přes rozhraní tiskárny RS232. Formáty etiket, fonty true type, obrázky a databáze mohou být rychle a snadno staženy, zpřístupněny a upraveny.

Database Connector
Program "Database connector" umožňuje tiskárnám řady A3 pracujícím v autonomním režimu získávat data přes adresu TCP/IP přímo z centrálního databázového SQL serveru a tisknout je na etikety. Tiskárna na základě zadaných vstupních dat získá prostřednictvím SQL dotazu ve formátu etikety odpovídající data ze síťového SQL serveru.

Význačné vlastnosti tiskáren řady A3:

Tisková hlavaU typu A3 je možná velmi jednoduchá změna rozlišení tiskové hlavy 200dpi nebo 300dpi výměnou tiskové hlavy bez použití specielního nářadí a nutnosti seřizování tiskárny.

Kompaktní a masivní konstrukce tiskáren řady A3 je vhodná pro výrobní a průmyslové podniky, ale i do kanceláře. Vyžaduje menší pracovní prostor.

Robustní konstrukce ze slitiny hliníku zajišťuje stálost kvality tisku a umožňuje vysoký tiskový výkon.

Ovládání menu tiskáren pomocí ovládacího tlačítka "Navigator Pad" je tak jednoduché jako ovládání mobilního telefonu.

Texty i grafiku lze ukládat do paměťové karty Compact-Flash zasunuté zepředu do tiskárny.

Žádné čekání na tisk - rychlý přenos dat s 32 bitovým procesorem a velkou pamětí

Jednoduchá kontrola a čištění senzoru etiket.  

Všechna standardní rozhraní (obousměrné paralelní Centronics IEEE 1284, sériové RS232 a USB pro připojení klávesnice, snímače čárového kódu nebo externího ovládacího panelu s LCD displejem) a přídavná rozhraní USB pro připojení k PC, síťový adaptér Eternet a rozhraní RS422/ 485 pro připojení více tiskáren ve větší vzdálenosti.

Záruka na tiskárnu 24 měsíců nebo potištění max. 100 km materiálu kromě tiskové hlavy.

Tiskový válecŽádná doba nečinnosti. Výměnu opotřebované tiskové hlavy nebo tiskového válce zvládne za velmi krátkou dobu sám uživatel bez specielního nářadí a bez prodlení může pokračovat v dalším tisku.

LCD grafický displej

Jeden klíč na opravy tiskáren. Na tiskárnách jsou použity šrouby s jednotnou hlavou. Tiskárny lze opravovat s použitím jediného klíče, který je uchycen na těle tiskárny. 

RFID EtiketaTiskárny řady A3 mohou být volitelně vybaveny čtečkou a zapisovačem pro RFID etikety (13,56 MHz). Čtení a zápis probíhá téměř současně s potiskem etikety v tiskárně. Obsluha RFID čtečky a zapisovače je zajištěna přes program cabRFID, který ovládá RFID čtečku a zapisovač přes sériové rozhraní nebo přes síťové rozhraní Eternet. 
Program cabRFID je určen pro použití se standardními programy pro tisk etiket cabLabel, Codesoft a EasyLabel.

Fonty

Vynikající kvalita termo a termotransfer tiskáren řady A3 umožňuje tisknout všechny typy písma, čárových kódů i dvourozměrných a grafiky s přesným umístěním v nejvyšší kvalitě tisku. Tiskárny řady A3 jsou ideální řešení i pro tiskČárové kódy nejsložitějších etiket. Můžete začít i s tiskárnou v základním vybavení.

 

 

 

Rozhraní tiskáren řady A3

Rozhraní tiskárnyStandardní rozhraní (obousměrné paralelní Centronics IEEE 1284, sériové RS232 a USB pro připojení klávesnice, snímače čárového kódu nebo externího ovládacího panelu s LCD displejem) lze dodatečně doplnit o jedno z volitelných přídavných rozhraní USB pro připojení k PC, síťový adaptér Eternet pro připojení k síti a rozhraní RS422/ 485 pro připojení více tiskáren ve větší vzdálenosti. 

Konvertor TwinaxK dispozici je i konvertor sériového rozhraní Twinax pro připojení k počítačům IBM AS 400 nebo Coax pro připojení k počítačům IBM 3270. 

 

 

Přídavné karty s rozhraním USB, Eternet a RS422/485 

Přídavné rozhraní USB pro připojení k PC         Přídavné rozhraní pro připojení k síti         Přídavné rozhraní RS422/485

 

Přídavná zařízení mohou být dodána později dle požadavků

Řezačka

Řezačka etiketTiskárny řady A3 mohou být jednoduše doplněny o výkonnou řezačku etiket. Pás etiket nebo souvislý materiál může být potom řezán po jedné etiketě nebo na konci tiskové dávky.

 

 

Externí navíječ

Externí navíječTak jako u všech typů tiskáren mohou být i tiskárny řady A3 jednoduše doplněny i o externí navíječ etiket. Umožní navinout celý založitelný návin (max. 210mm) do tiskárny řady A3.

 

 

 

Externí navíječ a odvíječ s automatickou kontrolou vytištěných etiket s čárovým kódem

Pro větší než založitelné náviny etiket (max. 300mm) mohou být tiskárny řady A3 vybaveny externím odvíječem a navíječem etiket. Vzájemná optimální poloha tiskárny pro správné vedení pásu etiket z externího odvíječe a do externího navíječe je zajištěna distančními deskami. Čitelnost vytištěných etiket lze současně před navinutím automaticky kontrolovat kontrolním snímačem čárového kódu.

Tiskárna s externím odvíječem a navíječem, včetně kontrolního snímače čárového kódu

Externí ovládací panel tiskárny 

Externí ovládací panelExterní ovládací panel pro tiskárny řady A3 umožňuje ovládat tiskárnu ze vzdáleného místa přes rozhraní USB.

 

 

 

 

 

Ruční nebo automatický odlepovač etiket

Odlepovač etiketTiskárny řady A3 ve verzi "P" mohou s adaptérem ručního nebo automatického odlepovače nabízet jednotlivé odlepené etikety. Ruční adaptér je vybaven senzorem sledujícím zda je etiketa již odebrána a vydává pokyn k vytištění a odlepení další etikety.  Automatický odlepovač je ovládán externím signálem např. od  etiketovače. Podkladový materiál je navíjen na trn interního navíječe.

 

 

 

 

 

Aplikátor etiketAutomatický etiketovač

Tiskárny řady A3 mohou být vybaveny automatickým pneumatickým aplikátorem. Tiskne a lepí etikety na výrobky nebo balíky.

 

 

 

 

 

Vstup dat z klávesnice, snímače čárového kódu ale i z váhy.

Tiskárna s váhouPro zadávání vstupních dat do tiskárny není počítač nezbytný ! Stačí pouze připojit externí standardní  klávesnici PC nebo snímač čárového kódu přes standardní rozhraní USB nebo váhu. Pak můžete snímat čárové kódy, zadávat data z klávesnice nebo vážit zboží. Pro uchování formátů etiket lze s výhodou využít paměťové karty Compact Flash. Formát etikety se načítá z paměťové karty a proměné lze zadat z klávesnice nebo sejmout snímačem čárového kódu. 

 

PC paměťová karta

Paměťová karta Compact FlashS paměťovou kartou Compact Flash  (od 16 do 512 MB) lze provozovat tiskárny zcela autonomně bez PC. Formáty etiket jsou nahrány z počítače PC do karty a můžou být vyvolány kdykoliv pomocí klávesnice na tiskárně.

 

 

Spotřební materiál

Tiskové materiályBarvící pásky - ribonyPotiskovat lze pásy etiket, kartiček nebo souvislé materiály. Materiál může být papír, termopapír (tisk bez barvící pásky) a různé plastové materiály. Pro potisk jednotlivých materiálů existuje celá škála typů barvících pásek včetně barevných (tiskne se vždy jednou barvou). 

 

 

 

Specielní programy pro tisk etiket

Cablabel S3EasylabelPokud máte nadstandardní požadavky na přípravu etiket můžete s tiskárnou využít i specializované editory etiket. např. program PrintLabel (český), Cablabel S3 (zahraniční),  Easylabel (zahraniční), Codesoft (zahraniční) a NiceLabel (zahraniční).

  Codesoft          NiceLabel

Technická specifikace tiskáren řady A3 


Stažení originálního informačního
 letáku tiskáren řady A3 (anglicky)
(1600 KB .pdf)*


Stažení originálního informačního
 letáku tiskáren řady A3 (německy)
(2100 KB .pdf)*

* K prohlížení souborů
ve formátu pdf je vyžadován
prohlížeč Adobe Acrobat Reader
 

 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 25 listopadu 2022