A6+
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Specifikace A6+
Programy pro tisk
Dokumentace
Stažení souborů

Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Termotransferové tiskárny řady A6+

A6+ v základním provedeníPouze pro informaci tato řada tiskáren se již nevyrábí !!!

Nová verze tiskárny řady A+ od firmy Cab je oproti stávajícím typům tiskáren řady A vybavena velkým grafickým LCD displejem, novým křížovým ovladačem, novým uchycením tiskové hlavy a splňuje Evropské nařízení o odstranění nebezpečných látek z výrobků (RoHS). 

A6+/P  - mechanika s odlepovačem etiketTiskárny řady A6+ jsou inteligentní termotransferové tiskárny pro potisk etiket. Mohou být připojeny k osobním počítačům typu PC s OS Windows, Mac OS nebo Linux a dále k systémům typu IBM AS/400 nebo SAP R/3. Tiskárny umožňují potisk etiket různých velikostí a lze je ovládat programy pro editaci etiket (např. program cabLabel). 

K tiskárnám může být připojena normální klávesnice IBM PC přes standardní USB rozhraní. Tiskárny lze využít i jako autonomní systém. Formáty etiket nebo data lze uložit do paměťové karty typu CompactFlash zasunuté do tiskárny. Operátor může zadávat vstupní data, tisknout různé etikety. Tiskárny řady A6+ podporují všechny východní a západní Evropské jazyky při zobrazení hlášení na velkém grafickém LCD displeji. Operátor si vybere svůj vlastní jazyk.

 

Jednotlivé typy tiskáren se od sebe liší různou šířkou tisku, rychlostí tisku a rozlišením tiskové hlavy:

A6+/ 200     -    termotransfer tisk šířky 168mm při rozlišení 203dpi a rychlosti 200 mm/s

A6+/ 200     -    termo tisk šířky 168mm při rozlišení 203dpi a rychlosti 200 mm/s 

A6+/ 300     -    termotransfer tisk šířky 162,6mm při rozlišení 300dpi a rychlosti 200 mm/s

A6+/ 300     -    termo tisk šířky 162,6mm při rozlišení 300dpi a rychlosti 200 mm/s 

Všechny typy tiskáren řady A6+ jsou dodávány ve dvou základních provedeních lišících se výbavou tiskárny a dvou podtypech: 

Termotransfer - základní provedení s odtrhávací hranou

Termo - základní provedení s odtrhávací hranou bez trnů pro barvící pásku

Termotransfer - bez senzoru s odlepovačem etiket (v typovém označení "P")

Termo - bez senzoru a s odlepovačem etiket (v typovém označení "P") bez trnů pro barvící pásku

 

Provedení tiskárny

Termotransfer Termo Termotransfer Termo
Termotransfer Termo Termotransfer Termo
A4+ základní provedení A4+ s odlepovačem etiket

Základní provedení

P - verze (bez senzoru)

Odtrhávací hrana * o
Interní navíječ - o
Odlepovač etiket - *
Řezačka o o
Externí navíječ o o
Kovový kryt o o
Čtečka a zapisovač
RFID tágů
o o

* - standardní, o - volitelné

 

Video s prezentací tiskáren řady A+: 

Video s praktickou ukázkou tiskárny A6+/P se senzorem odlepovače etiket: 

 

Programování a řízení tisku:

Ukázka přímého programování s použitím jazyka tiskárny J-ScriptTiskárny řady A6+ mají kompatibilní programovací jazyk "J-Script" s řadou tiskáren Apollo. Programovací návod ke stažení zde.

Tiskárna je vybavena abc Basic překladačem. Formát etikety může obsahovat i příkazy jazyka abc Basic. abc Basic umožňuje vytvářet interaktivní aplikace běžící přímo na tiskárně. 

Tiskárny řady A6+ připojené k síti přes rozhraní Ethernet nebo bezdrátové rozhraní WLAN umožňují konfiguraci tiskárny přes Intranet nebo Internet. Přes FTP protokol lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťové karty CompactFlash. Tiskárna může hlásit svůj stav protokolem SMTP ve formě E-mailu nebo prostřednictvím internetové služby Web Services tiskárny využívající standardního jazyka WSDL a standardního protokolu SOAP podporovaného všemi významnými softwarovými výrobci (Microsoft, SAP, Oracle, IBM, atd.).

Všechny typy tiskáren řady A6+ mohou být ovládány z počítače PC pomocí speciálního tiskového programu nebo z běžného textového editoru pro Windows přes jednoduchý ovladač tiskárny případně z vyššího operačního systému jako je např. SAP R/3. 

K tiskárnám řady A6+ jsou nyní standardně dodávány i ovladače pro operační systémy typu Linux a Mac OS.

Administrator Tool
Více síťových tiskáren lze efektivně centrálně řídit a kontrolovat z programu "Administrator Tool". Lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťových karet CompactFlash. U tiskáren je zobrazen stav tiskárny. 

cab Card Manager
S programem "Card Manager" lze jednoduše spravovat obsah paměťové karty Compact Flash zasunuté do tiskárny řady A6+ přes rozhraní tiskárny RS232. Formáty etiket, fonty true type, obrázky a databáze mohou být rychle a snadno staženy, zpřístupněny a upraveny.

Database Connector
Program "Database connector" umožňuje tiskárnám řady A6+ pracujícím v autonomním režimu získávat data přes adresu TCP/IP přímo z centrálního databázového SQL serveru a tisknout je na etikety. Tiskárna na základě zadaných vstupních dat získá prostřednictvím SQL dotazu ve formátu etikety odpovídající data ze síťového SQL serveru.

Význačné vlastnosti tiskáren řady A6+:

Zcela nová konstrukce uchycení tiskové hlavy umožňuje snadné a přesné seřízení tiskárny pro jednotlivé šířky potiskovaných matriálů.

Kompaktní a masivní konstrukce tiskáren řady A6+ je vhodná pro výrobní a průmyslové podniky, ale i do kanceláře. Vyžaduje menší pracovní prostor.

Robustní konstrukce ze slitiny hliníku zajišťuje stálost kvality tisku a umožňuje vysoký tiskový výkon.

Ovládání menu tiskáren pomocí nového křížového ovladače s centrálním tlačítkem je tak jednoduché jako ovládání moderního mobilního telefonu.

Texty i grafiku lze ukládat do paměťové karty Compact-Flash zasunuté zezadu do tiskárny.

Žádné čekání na tisk - rychlý přenos dat s rychlým 32 bitovým procesorem a velkou pamětí

Jednoduchá kontrola a čištění senzoru etiket.  

Všechna standardní rozhraní (sériové RS232, USB pro připojení k PC, síťové rozhraní Ethernet a 2x USB pro připojení klávesnice a snímače čárového kódu nebo externího ovládacího panelu s LCD displejem, zásuvka pro paměťovou kartu Compact-Flash, zásuvka pro PC-Card typ 2 - PCMCIA) a přídavná rozhraní (obousměrné paralelní Centronics IEEE 1284, rozhraní RS422/ 485 pro připojení více tiskáren ve větší vzdálenosti, rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket uložených na paměťové kartě Compact-Flash pomocí vstupních signálů, bezdrátové síťové rozhraní WLAN-card 802.11 b/g, Twinax/ Coax - konvertor).

Záruka na tiskárnu 24 měsíců nebo potištění max. 100 km materiálu kromě tiskové hlavy.

Žádná doba nečinnosti. Výměnu opotřebované tiskové hlavy nebo tiskového válce zvládne za velmi krátkou dobu sám uživatel bez specielního nářadí a bez prodlení může pokračovat v dalším tisku.

Nový grafický LCD displej. Na displeji nově doplněna stálá signalizaci stavu požadovaných vlastností tiskárny pomocí grafických symbolů. Nastavovací menu tiskárny je doplněno o grafické symboly jednotlivých nastavení. 

Jeden klíč na seřizování a opravy tiskáren. Na tiskárnách jsou použity šrouby s jednotnou hlavou. Tiskárny lze seřizovat a opravovat s použitím jediného klíče, který je uchycen na těle tiskárny. 

RFID EtiketaTiskárny řady A6+ mohou být volitelně vybaveny čtečkou a zapisovačem pro HF RFID etikety (13,56 MHz). Čtení a zápis probíhá téměř současně s potiskem etikety v tiskárně. Obsluha HF RFID čtečky a zapisovače je zajištěna přes program cabRFID, který ovládá HF RFID čtečku a zapisovač přes sériové rozhraní nebo přes síťové rozhraní Eternet. 
Program cabRFID je určen pro použití se standardními programy pro tisk etiket cabLabel, Codesoft a EasyLabel.

Fonty

Vynikající kvalita termo a termotransfer tiskáren řady A6+ umožňuje tisknout všechny typy písma, čárových kódů i dvourozměrných a grafiky s přesným umístěním v nejvyšší kvalitě tisku. Tiskárny řady A6+ jsou ideální řešení i pro tiskČárové kódy nejsložitějších etiket. Můžete začít i s tiskárnou v základním vybavení.

 

 

 

Rozhraní tiskáren řady A6+

Rozhraní tiskárnyStandardní rozhraní (6 - sériové RS232, 5 - USB pro připojení k PC, 2 - síťové rozhraní Ethernet a 4 - 2x USB pro připojení klávesnice a snímače čárového kódu nebo externího ovládacího panelu s LCD displejem, 3 - zásuvka pro paměťovou kartu Compact-Flash,1- zásuvka pro PC-Card typ 2 - PCMCIA) lze dodatečně doplnit o některé z volitelných přídavných rozhraní (obousměrné paralelní Centronics IEEE 1284, rozhraní RS422/ 485 pro připojení více tiskáren ve větší vzdálenosti, rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket uložených na paměťové kartě Compact-Flash pomocí vstupních signálů, bezdrátové síťové rozhraní WLAN-card 802.11 b/g). 

Konvertor Twinax/ CoaxK dispozici je i konvertor sériového rozhraní Twinax pro připojení k počítačům IBM AS 400 nebo Coax pro připojení k počítačům IBM 3270. 

Provedení přídavných rozhraní WLAN, Centronix, RS422/485 a výběrového rozhraní pro tisk 16-ti druhů etiket z paměťové karty Compact-Flash 

WLAN-card 802.11 b/g                Provedení přídavných rozhraní: Centronix, RS422/485 a výběrového rozhraní pro tisk 16-ti druhů etiket z paměťové karty Compact-Flash          

 

Přídavná zařízení mohou být dodána později dle požadavků

Řezačka

Řezačka etiketTiskárny řady A6+ mohou být jednoduše doplněny o výkonnou řezačku etiket. Pás etiket nebo souvislý materiál může být potom řezán po jedné etiketě nebo na konci tiskové dávky.

 

 

 

Externí navíječ

Externí navíječTak jako u všech typů tiskáren mohou být i tiskárny řady A6+ jednoduše doplněny i o externí navíječ etiket. Umožní navinout celý založitelný návin (max. 210mm nebo max. 300 mm podle typu externího navíječe) do tiskárny řady A6+.

 

 

 

 

 

Externí odvíječ

Externí odvíječPro větší než založitelné náviny etiket (max. 300mm) mohou být tiskárny řady A6+ vybaveny externím odvíječem a navíječem etiket. Vzájemná optimální poloha tiskárny pro správné vedení pásu etiket z externího odvíječe a do externího navíječe je zajištěna distančními deskami.

 

 

 

Kontrolní snímač čárového kódu

Kontrolní snímač 1D čárového kóduTiskárna A6+ může být vybavena kontrolním snímačem čárového kódu, který zajistí průběžnou kontrolu jednoho vytištěného čárového kódu na etiketě. Snímač může kontrolovat čitelnost čárového kódu včetně porovnání nasnímaných dat s daty zadanými k tisku do tiskárny. V případě sejmutí chybných dat z čárového kódu nebo nečitelnosti čárového kódu se tiskárna zastaví s hlášením chybového stavu. Obsluha může závadu odstranit a znovu vytisknout etiketu. 

 

 

 

Externí ovládací panel tiskárny 

Externí ovládací panelExterní ovládací panel pro tiskárny řady A6+ umožňuje ovládat tiskárnu ze vzdáleného místa přes rozhraní USB.

 

 

Ruční nebo automatický odlepovač etiket

Odlepovač etiketTiskárny řady A6+ ve verzi "P" mohou s adaptérem ručního nebo automatického odlepovače nabízet jednotlivé odlepené etikety. Ruční adaptér je vybaven senzorem sledujícím zda je etiketa již odebrána a vydává pokyn k vytištění a odlepení další etikety.  Automatický odlepovač je ovládán externím signálem např. od etiketovače. Podkladový materiál je navíjen na trn interního navíječe.

 

 

Aplikátor etiketAutomatický etiketovač

Tiskárny řady A6+ mohou být vybaveny automatickým pneumatickým aplikátorem. Tiskne a lepí etikety na výrobky nebo balíky.

 

 

 

 

 

 

Vstup dat z klávesnice, snímače čárového kódu ale i z váhy.

Pro zadávání vstupních dat do tiskárny není počítač nezbytný ! Stačí pouze připojit externí standardní  klávesnici PC nebo snímač čárového kódu přes standardní rozhraní USB nebo váhu. Pak můžete snímat čárové kódy, zadávat data z klávesnice nebo vážit zboží. Pro uchování formátů etiket lze s výhodou využít paměťové karty Compact Flash. Formát etikety se načítá z paměťové karty a proměné lze zadat z klávesnice nebo sejmout snímačem čárového kódu. 

 

 

 

PC paměťová karta

Paměťová karta Compact FlashS paměťovou kartou Compact Flash  (do 1 GB) lze provozovat tiskárny zcela autonomně bez PC. Formáty etiket jsou nahrány z počítače PC do karty a můžou být vyvolány kdykoliv pomocí křížového ovladače nebo klávesnice na tiskárně.

 

 

Spotřební materiál

Tiskové materiályBarvící pásky - ribonyPotiskovat lze pásy etiket, kartiček nebo souvislé materiály. Materiál může být papír, termopapír (tisk bez barvící pásky) a různé plastové materiály. Pro potisk jednotlivých materiálů existuje celá škála typů barvících pásek včetně barevných (tiskne se vždy jednou barvou). 

 

 

 

Specielní programy pro tisk etiket

Cablabel S3EasylabelPokud máte nadstandardní požadavky na přípravu etiket můžete s tiskárnou využít i specializované editory etiket. např. program PrintLabel (český), Cablabel S3 (zahraniční),  Easylabel (zahraniční), Codesoft (zahraniční) a NiceLabel (zahraniční).

  Codesoft          NiceLabel

Technická specifikace tiskáren řady A6+ 


Stažení originálního informačního
 letáku tiskáren řady A6+ (anglicky)
(1900 KB .pdf)*


Stažení originálního informačního
 letáku tiskáren řady A6+ (německy)
(1900 KB .pdf)*

* K prohlížení souborů
ve formátu pdf je vyžadován
prohlížeč Adobe Acrobat Reader
 

 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 25 listopadu 2022