All-around
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Dokumentace

Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Mechanický aplikátor etiket All-around pro tisk a aplikaci etiket v reálném čase

Tiskárna SQUIX 4P s aplikátorem etiket S1000 doplněná o aplikátor All-arond Pneumatický aplikátor etiket S1000 doplněný o mechanický aplikátor All-around od firmy Cab nabízí v kombinaci s tiskárnou řady SQUIX 2, SQUIX 4 a SQUIX 4M levné řešení pro automatické i poloautomatické přesné nalepování etiket na válcové předměty. Výrobky jsou v poloautomatickém režimu práce aplikátoru manuelně obsluhou umísťovány na rotující válečky rotátoru mechanického aplikátoru All-around, které zajišťují stabilní polohu vůči vnější hraně aplikační hlavy aplikátoru S1000. Následně obsluha ručně např. stiskem tlačítka nebo nožního spínače zahájí vlastní cyklus aplikace etikety na výrobek. 
Pokud je aplikátor součástí automatické výrobní linky může aplikátor zajišťovat automatickou aplikaci etiket na výrobky.
Mechanický aplikátor All-around je určen pro malé i velké etikety. Jednoduchá instalace - rotátor mechanického aplikátoru All-around se jednoduše namontuje na aplikační stojan, na který se položí tiskárna verze "P" s namontovaným aplikátorem S1000. Aplikační stojan včetně kabelů pro připojení k tiskárně a také nožního spínače je součástí dodávky mechanického aplikátoru All-around.
Etikety lze aplikátorem aplikovat na válcové předměty různých průměrů. Rotátor mechanického aplikátoru All-around Etiketa je pneumatickým válcem aplikátoru S1000 s aplikační hlavou vystavena do výšky dotyku s válcovým předmětem, který se rovnoměrně otáčí díky mechanickému aplikátoru All-around a tímto pohybem se přenese etiketa z aplikační hlavy na předmět.
Jednoduché seřízení pneumatického aplikátoru S1000 včetně mechanického aplikátoru All-around pomocí několika šroubů. Seřízení spočívá v nastavení podtlakové aplikační hlavy do polohy odebrání vytištěné a odlepené etikety z tiskárny. Dále v seřízení polohy mechanického aplikátoru All-around pod vnější hranu aplikační hlavy pneumatického aplikátoru S1000. Celý cyklus odebrání a nalepení etikety může být optimalizovaný během zkušebního provozu z ovládacího panelu tiskárny.
Vysoká spolehlivost provozu. Seřiditelná rychlost vystavení válce i velikost přítlaku při nalepování etikety. Aplikátor je vhodný i pro velmi citlivé předměty na tlak, přítlak při nalepování etikety lze snížit i pod 1 kg. Díky tomu je aplikátor bezpečný i pro obsluhu i své okolí. Aby nedocházelo k zanášení podtlakových kanálků na aplikační hlavě, jsou podtlakové kanálky na konci každého aplikačního cyklu profouknuty tlakovým vzduchem.
Pro zajištění dlouhé doby životnosti mechaniky aplikátoru (více než 2 milióny aplikačních cyklů), je vedení pneumatického válce vybaveno kuličkovými ložisky. 
Pro kontrolu celého procesu polepení a synchronizaci s výrobní linkou je aplikátor vybaven PLC rozhraním. Toto rozhraní poskytuje veškeré potřebné informace o stavu tiskárny i aplikátoru a umožňuje řídit zahájení a průběh aplikace etikety na polepovaný předmět.

Typ aplikační hlavy pro aplikátor S1000 doplněný o mechanický aplikátor All-around:

Typ

Přítlačná hlava

Popis funkce Při lepení vyvíjí mírný tlak na polepovaný předmět.
Během pracovního cyklu aplikátoru musí zůstat polepovaný předmět v rovnoměrném rotačním pohybu na pevné předem definované pozici. Polepované předměty mohou mít různou výšku.
Pracovní plocha přítlačné hlavy je
pokryta teflonovou fólií, ve které jsou otvory pro podtlakové kanálky. Etiketa je po vytištění přisáta k povrchu přítlačné hlavy. Následně je vystavena na mírný dotek hlavy s povrchem  polepovaného válcového předmětu a etiketa je nanesena rotací válcového předmětu na jeho povrch. 
Při použití univerzální přítlačné hlavy se podle rozměrů etikety propíchnou odpovídající podtlakové kanálky ve fólii. 
Na objednávku lze vyrobit specielní přítlačnou hlavu pro daný rozměr etikety podle přání zákazníka.
Šířka etikety 25 - 116 mm
Výška etikety 25 - 140 mm
Průmět předmětu 12 - 40 mm
Počet cyklů maximálně 20 cyklů/ min. (při zdvihu válce 100 mm, výšce etikety 100 mm a rychlosti tisku 100 mm/ s)
Požadovaný tvar povrchu předmětu válcový

Průměr válcového předmětu

Proměnný  *
Pevný *

Stav válcového předmětu při polepování

V klidu  -
V pohybu -
V rotačním pohybu *

Směr aplikace etikety na předmět

Vertikální shora *
Vertikální zdola -
Horizontální -
Přes hranu -

 

Součásti dodávky mechanického aplikátoru All-around:

Pevný stojan

Pevný stojan pro tiskárnu řady SQUIX s aplikátorem.Je součástí dodávky mechanického aplikátoru All-around. Tiskárna s aplikátorem S1000 může být umístěna na jednoduchém pevném stojanu nad výrobní linkou. Přesná pozice tiskárny na stojanu je zajištěna pomocí dvou šroubů.

 

 

 

 

Rotátor

Tiskárna SQUIX 4P s aplikátorem etiket S1000 umístěná na pevném stojanu s mechanickým aplikátorem All-around pro aplikaci etiket na válcové předměty.Tiskárna s aplikátorem S1000 na pevném stojanu se doplní o mechanický rotátor aplikátoru All-around polepovaného předmětu pro značení válcových předmětů o průměru 12 - 40 mm. 

 

 

 

 

 

 

Ruční/ Nožní aktivační tlačítko

Ruční a nožní aktivační tlačítko.pro poloautomatický provoz aplikátoru.Pro poloautomatický provoz aplikátoru lze dodat ruční nebo nožní aktivační tlačítko. Stiskem aktivačního tlačítka připojenému k tiskárně s aplikátorem S1000 lze ručně zahájit cyklus vytištění a nalepení etikety na polepovaný předmět.

 

 

 

 

Optická závora 

Optická závora pro automatický provoz aplikátoru.Pro automatický provoz aplikátoru na automatické výrobní lince lze dodat optickou závoru. Předmět na výrobním pásu zahájí cyklus automatického polepení etiketou přerušením paprsku optické závory.

 

 

 

 


Stažení originálního informačního
 letáku aplikátoru All-around (anglicky)
(1262 KB .pdf)*


Stažení originálního informačního
 letáku aplikátoru All-around (německy)
(1265 KB .pdf)*

* K prohlížení souborů
ve formátu pdf je vyžadován
prohlížeč Adobe Acrobat Reader
 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 08 ledna 2024