AXON 2
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Dokumentace

Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Mechanický aplikátor etiket AXON 2 pro tisk a aplikaci etiket na zkumavky nebo skleničky v reálném čase

Tiskárna SQUIX 4MP s mechanickým aplikátorem etiket na zkumavky Typu AXON 2.Mechanický aplikátor etiket AXON 2 od firmy Cab nabízí v kombinaci s tiskárnou řady SQUIX 4MP řešení pro automatické i poloautomatické přesné nalepování identifikačních etiket na otevřené nebo i zavíčkované zkumavky nebo skleničky v laboratořích, pro přesnou a rychlou identifikaci vzorků. Zkumavky nebo skleničky jsou v poloautomatickém režimu práce aplikátoru manuelně obsluhou umísťovány do aplikačního držáku, který zajišťuje přesnou polohu vůči aplikátoru a rovnoměrný pohyb zkumavky nebo skleničky. Následně obsluha ručně např. stiskem tlačítka zahájí vlastní cyklus aplikace etikety na zkumavku nebo skleničku. Zkumavky nebo skleničky mohou být vkládány a vyjímány z aplikátoru jedna za druhou ručně nebo mohou být po označení vyhozeny do zásobníku.
Pokud je aplikátor součástí automatické linky může aplikátor zajišťovat automatickou aplikaci etiket na zkumavky nebo skleničky.
Jednoduchá instalace - aplikátor se jednoduše uchytí na spodní část tiskárny verze "MP", tak jako jiné standardní příslušenství tiskárny.
Etikety lze aplikátorem v daném nastavení aplikovat pouze na stejně velké zkumavky nebo skleničky. Etiketa je na odlepovací hraně mechanického aplikátoru odlepena z podkladového materiálu a pomocí přítlačného aplikačního válečku přilepena na rotující zkumavku nebo skleničku.

Jednoduché seřízení aplikátoru pomocí několika šroubů. Seřízení spočívá v seřízení pro dané provedení zkumavky nebo skleničky. 

Pro kontrolu celého procesu polepení a synchronizaci s výrobní linkou je tiskárna vybavena PLC rozhraním. Toto rozhraní poskytuje veškeré potřebné informace o stavu tiskárny i aplikátoru a umožňuje řídit zahájení a průběh aplikace etikety na polepovaný předmět.

 Vzorky označených zkumavek nebo skleniček aplikátorem AXON 2: 

Vzorky označených zkumavek aplikátorem AXON 2.
Vzorky označených skleniček aplikátorem AXON 2.

 

Video s praktickou ukázkou tiskárny řady SQUIX 4MP s aplikátorem AXON 2: 

Mechanický aplikátor typu AXON 2:

Typ

AXON 2

Přítlačný s aplikačním válečkem

Popis funkce Při lepení vyvíjí mírný tlak na polepovaný předmět.
Během pracovního cyklu aplikátoru musí být polepovaný předmět v rovnoměrném pohybu. Polepované předměty musí mít stejnou výšku.
Etiketa je po vytištění částečně odlepena z podkladového materiálu pod aplikačním válečkem. Následně je pohybujícím se předmětem odebrána z mechanického aplikátoru. Řádné přilepení zajišťuje aplikační váleček. 
Šířka etikety 5 - 56 mm
Výška etikety od 12 mm
Průměr zkumavky 10 - 22 mm
Požadovaný tvar povrchu předmětu válcový

Průměr zkumavky nebo skleničky

Proměnný -
Pevný *

Stav předmětu při polepování

V klidu  -
V pohybu *
V rotačním pohybu *

Směr aplikace etikety na předmět

Vertikální shora *
Vertikální zdola -
Horizontální -
Přes hranu -

 

Volitelné příslušenství aplikátoru AXON 2

Pevný stojan

Pevný stojan pro tiskárnu řady SQUIX s aplikátorem.Podle požadavků zákazníka může být tiskárna s aplikátorem AXON 2 umístěna na jednoduchém pevném stojanu nad výrobní linkou. Přesná pozice tiskárny na stojanu je zajištěna pomocí dvou šroubů.

 

 

 

 

Dodávané díly pevného stojanu

Deska adaptéru - Deska pro uchycení stojanu k tiskárně s vodícími čepy pro přesnou montáž Deska adaptéru
Profil - Hliníkový profil je dodáván ve standardních délkách 40, 80 a 120 mm. Může být vyroben na požadavek v jiné délce.  Profil
Základní deska - Základní rozměr 500 x 255 mm Základní deska

 

Variabilní stojan A1600

Tiskárna s aplikátorem S1000 na nastavitelném stojanu.Stojan A1600 umožňuje snadné nasazení tiskárny s aplikátorem etiket AXON 2 na libovolné automatizované výrobní lince. 
Má  velkou stabilitu, je zhotoven z hliníkových profilů. Umožňuje snadné seřízení a přizpůsobení polohy tiskárny s aplikátorem vůči polepovanému předmětu na dané výrobní lince. Pojezdová kolečka umožňují snadné přemísťování tiskárny s aplikátorem na nové pracoviště a následné přesné nastavení do požadované polohy. Tiskárna je připevněna k montážní desce o tloušťce 10 mm.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ruční/ Nožní aktivační tlačítko

Ruční a nožní aktivační tlačítko.pro poloautomatický provoz aplikátoru.Pro poloautomatický provoz aplikátoru lze dodat ruční nebo nožní aktivační tlačítko. Stiskem aktivačního tlačítka připojenému k tiskárně s aplikátorem AXON 2 lze ručně zahájit cyklus vytištění a nalepení etikety na zkumavku.

 

 

 

 

Optická závora 

Optická závora pro automatický provoz aplikátoru.Pro automatický provoz aplikátoru na automatické výrobní lince lze dodat optickou závoru. Předmět na výrobním pásu zahájí cyklus automatického polepení etiketou přerušením paprsku optické závory.

 

 

 

 


Stažení originálního informačního
 letáku aplikátoru AXON 2 (anglicky)
(1150 KB .pdf)*


Stažení originálního informačního
 letáku aplikátoru AXON 2 (německy)
(1110 KB .pdf)*

* K prohlížení souborů
ve formátu pdf je vyžadován
prohlížeč Adobe Acrobat Reader
 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 29 září 2023