SQUIX 4MT
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Specif. SQUIX 4MT
Programy pro tisk
Dokumentace
Stažení souborů

Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Termotransferové tiskárny řady SQUIX 4MT
s centrálním vedením pro textilní materiály

SQUIX 4/MT v základním provedení.Tiskárny řady SQUIX 4MT od firmy Cab jsou oproti stávajícím typům tiskáren řady A4+T vybaveny centrálním vedením pro textilní spotřební materiály, výkonnějším procesorem z automobilového průmyslu, barevným dotykovým grafickým 4.3" LCD displejem, ovládáním tiskárny obdobném jako na chytrém telefonu s přímým přístupem k jednotlivým položkám menu a s vylepšeným uchycením tiskové hlavy pro ještě uživatelsky snadnější výměnu tiskové hlavy. Tiskárna je speciálně upravena pro tisk na textilní materiál a má standardně instalovány antistatické kartáče pro odvedení nežádoucího statického náboje z textilních materiálů. Centrální vedení spotřebního matriálu zjednodušuje obsluhu tiskárny není nutné seřizování tiskové hlavy tiskárny pro jednotlivé šířky spotřebního materiálu a tím se zrychluje přechod na jiný rozměr spotřebního materiálu. Centrální vedení materiálu umožňuje potiskovat i silnější materiály.

Tiskárny řady SQUIX 4MT jsou inteligentní termotransferové tiskárny pro potisk etiket. Mohou být připojeny k osobním počítačům typu PC s OS Windows, Mac OS nebo Linux a dále k systémům typu IBM nebo SAP R/3. Tiskárny umožňují potisk etiket různých velikostí a lze je ovládat programy pro editaci etiket (např. program cabLabel S3). 

K tiskárnám může být připojena standardní klávesnice IBM PC přes standardní USB rozhraní. Tiskárny lze využít i jako autonomní systém. Formáty etiket nebo data lze uložit do paměťové karty typu SD nebo USB Flash zasunuté do tiskárny. Operátor může zadávat vstupní data, tisknout různé etikety. Tiskárny řady SQUIX 4MT podporují všechny východní a západní Evropské jazyky při zobrazení hlášení na  barevném dotykovém grafickém LCD displeji. Operátor si vybere svůj vlastní jazyk.

Jednotlivé typy tiskáren se od sebe liší režimem tisku, šířkou tisku, rychlostí tisku a rozlišením tiskové hlavy:

SQUIX 4.3/ 200MT - termo/ termotransfer tisk šířky 104mm při rozlišení 203dpi a rychlosti 300 mm/s 

SQUIX 4.3/ 300MT - termo/ termotransfer tisk šířky 108,4mm při rozlišení 300dpi a rychlosti 300 mm/s 

SQUIX 4/ 300MT    - termotransfer tisk šířky 105,7mm při rozlišení 300dpi.a rychlosti 300 mm/s.

SQUIX 4/ 600MT    - termotransfer tisk šířky 105,7mm při rozlišení 600dpi a rychlosti 150 mm/s 

Všechny typy tiskáren řady SQUIX 4MT jsou dodávány pouze v základním provedení: 

Základní provedení - bez digitálního I/O rozhraní

 

 

Provedení tiskárny

SQUIX 4/MT v základním provedení.

Základní provedení (bez I/O rozhraní)

Odtrhávací hrana -
Interní navíječ -
Odlepovač etiket -
Řezačka o
Externí navíječ o
HF/ UHF RFID  snímač / zapisovač -
Aplikátor etiket -

* - standardní, o - volitelné

SQUIX 4/MT - mechanika v základním provedení.

Video s prezentací tiskáren řady SQUIX 4MT: 

Programování a řízení tisku:

Ukázka přímého programování s použitím jazyka tiskárny J-Script.Tiskárny řady SQUIX 4MT mají kompatibilní programovací jazyk "J-Script" s řadou tiskáren A+. Programovací návod ke stažení zde. Emulace jazyka ZPL tiskáren Zebra. Dále podporují emulaci programovacího jazyku ZPL tiskáren typu Zebra.

Ukázka přímého programování s použitím jazyka tiskárny abc Basic.Tiskárna je vybavena abc Basic překladačem. Formát etikety může obsahovat i příkazy jazyka abc Basic. abc Basic umožňuje vytvářet interaktivní aplikace běžící přímo na tiskárně. 

Webové rozhraní tiskárny.Tiskárny řady SQUIX 4MT připojené k síti přes rozhraní Ethernet nebo bezdrátové rozhraní WLAN umožňují konfiguraci tiskárny přes Intranet nebo Internet. Přes FTP protokol lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťové karty typu SD. Tiskárna může hlásit svůj stav protokolem SMTP ve formě E-mailu nebo prostřednictvím internetové služby Web Services tiskárny využívající standardního jazyka WSDL a standardního protokolu SOAP podporovaného všemi významnými softwarovými výrobci (Microsoft, SAP, Oracle, IBM, atd.).

Ovladač tiskárny pro OS Windows.Všechny typy tiskáren řady SQUIX 4MT mohou být ovládány z počítače PC pomocí speciálního tiskového programu nebo zIdeové schéma tisku ze systému SAP R/3. běžného textového editoru pro Windows přes jednoduchý ovladač tiskárny případně z vyššího operačního systému jako je např. SAP R/3. 

K tiskárnám řady SQUIX 4MT jsou standardně dodávány i ovladače pro operační systémy typu Linux a Mac OS.

Program Network Manager.Network Manager (připravuje se)
Více síťových tiskáren lze efektivně centrálně řídit a kontrolovat z programu "Network Manager". Lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťových karet typu SD. U tiskáren je zobrazen stav tiskárny. 

Database Connector
Ideové schéma sítě s databázovým konektorem.Program DB Connector. Program "DB Connector" umožňuje tiskárnám řady SQUIX 4MT pracujícím v autonomním režimu získávat data přes adresu TCP/IP přímo z centrálního databázového SQL serveru a tisknout je na etikety. Tiskárna na základě zadaných vstupních dat získá prostřednictvím SQL dotazu ve formátu etikety odpovídající data ze síťového SQL serveru.

Smart Factory - Síťový tisk s protokolem OPC UA
Protokol OPC UA podporovaný tiskárnami řady SQUIX.
Tiskárny řady SQUIX 4MT podporují od verze firmware 5.25 otevřenou komunikační platformu a jednotnou architekturu pod označením OPC UA. Tato platforma umožňuje komunikovat mezi stroji a komponentami různých výrobců v průmyslových sítích. Tiskárny Cab se mohou nyní začlenit do řídícího systému založeném na průmyslovém standardu INDUSTRY 4.0. Tiskárna se může v průmyslové síti chovat jako OPC UA server nebo klient. Další informace o implementaci protokolu OPC UA v zařízeních Cab naleznete zde.

Industry 4.0 s Cab zařízeními.

 

Význačné vlastnosti tiskáren řady SQUIX 4MT:

Výměna tiskové hlavy.Tisková hlava.U typu SQUIX 4.3MT je možná velmi jednoduchá změna rozlišení tiskové hlavy 203dpi a 300dpi nebo u typu SQUIX 4MT je možná velmi jednoduchá změna rozlišení tiskové hlavy 300dpi a 600dpi pouhou výměnou tiskové hlavy bez použití specielního nářadí a nutnosti seřizování tiskárny.  

Zcela nová konstrukce uchycení tiskové hlavy umožňuje snadné a přesné seřízení tiskárny pro jednotlivé šířky potiskovaných matriálů.

Tiskové válečky pro úzké a tenké spotřební materiály.Výměna tiskového válečku.Tiskové válečky pro úzké a tenké spotřební materiály. Při založení úzkého nebo tenkého materiálu může u tiskáren s centrálním vedením spotřebního matriálu docházet po stranách ke zvýšenému tření tiskového válce standardní plné šířky o tiskovou hlavu a způsobovat nepravidelný posuv spotřebního materiálu při tisku. Pro eliminaci uvedeného problému výrobce tiskárny doporučuje v těchto případech používat odpovídající užší tiskový váleček. Užší válečky jsou dodávány v šířkách 80 nebo 50 nebo 25 mm. 
Výměna tiskového válečku je uživatelsky velmi jednoduchá a není nutné použít žádné specielní nářadí.

Kompaktní a masivní konstrukce tiskáren řady SQUIX 4MT je vhodná pro výrobní a průmyslové podniky, ale i do kanceláře. Vyžaduje menší pracovní prostor.

Robustní konstrukce ze slitiny hliníku zajišťuje stálost kvality tisku a umožňuje vysoký tiskový výkon.

Menu tiskárny zobrazené na dotykovém displeji.Ovládání menu tiskáren pomocí dotykového displeje je tak jednoduché jako ovládání moderního mobilního telefonu.

Texty i grafiku lze ukládat do paměťové karty typu SD zasunuté zezadu do tiskárny.

Žádné čekání na tisk - rychlý přenos dat s rychlým 32 bitovým procesorem a velkou pamětí

Kontrola senzoru etiket.Jednoduchá kontrola a čištění senzoru etiket.  

Všechna standardní rozhraní (sériové RS232, USB pro připojení k PC, síťové rozhraní Ethernet a 1xUSB vpředu + 2x USB vzadu pro připojení klávesnice a snímače čárového kódu, zásuvka pro paměťovou kartu typu SD, USB rozhraní pro periferie s napájením 24V) a přídavná rozhraní (rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket uložených na paměťové kartě pomocí vstupních signálů, bezdrátové síťové rozhraní WLAN-USB Adapter 802.11 b/g/n (2,4GHz), bezdrátové síťové rozhraní WLAN-USB Adapter 802.11b/g/n (2,4 GHz) + 802.11a/n/ac (5 GHz), BlueTooth-USB Adapter, karta digitálního I/O rozhraní).

Výměna tiskového válečku.Výměna tiskové hlavy.Žádná doba nečinnosti. Výměnu opotřebované tiskové hlavy nebo tiskového válce zvládne za velmi krátkou dobu sám uživatel bez specielního nářadí a bez prodlení může pokračovat v dalším tisku.

Displej tiskárny se zobrazení stavu tiskárny.Nový grafický LCD displej. Na displeji je stálá signalizace stavu požadovaných vlastností tiskárny pomocí grafických symbolů. Nastavovací menu tiskárny je doplněno o grafické symboly jednotlivých nastavení. 

Seřizovací klíč tiskárny.Jeden klíč na seřizování a opravy tiskáren. Na tiskárnách jsou použity šrouby s jednotnou hlavou. Tiskárny lze seřizovat a opravovat s použitím jediného klíče, který je uchycen na těle tiskárny.

Fonty

Vynikající kvalita termo a termotransfer tiskáren řady SQUIX 4MT umožňuje tisknout všechny typy písma, čárových kódů i dvourozměrných a grafiky s přesným umístěním v nejvyšší kvalitě tisku. Tiskárny řady SQUIX 4MT jsou ideální řešení i pro tiskČárové kódy nejsložitějších etiket.

 

 

 

Rozhraní tiskáren řady SQUIX 4MT

Rozhraní tiskárny.Standardní rozhraní (5 - sériové RS232, 3 - USB pro připojení k PC, 4 - síťové rozhraní Ethernet a 2 - 2x USB (vzadu) + 1x USB (vpředu) pro připojení klávesnice a snímače čárového kódu, 1 - zásuvka pro paměťovou kartu typu SD, 6 - digitální I/O rozhraní (volitelné), USB rozhraní pro periferie s napájením 24V) lze dodatečně doplnit o některé z volitelných přídavných rozhraní (rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket uložených na paměťové kartě pomocí vstupních signálů, bezdrátové síťové rozhraní WLAN-USB Adapter 802.11 b/g/n (2,4 GHz), bezdrátové síťové rozhraní WLAN-USB Adapter 802.11b/g/n (2,4 GHz) + 802.11a/n/ac (5 GHz), BlueTooth-USB Adapter. 

Provedení přídavných rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket z paměťové karty, WLAN-USB Adapter 802.11b/g/n (2,4 GHz) + 802.11a/n/ac (5 GHz) a BlueTooth-USB Adapter. 

Provedení výběrového rozhraní pro tisk 16-ti druhů etiket z paměťové karty typu SD.          Provedení přídavného rozhraní: BlueTooth-USB Adapter nebo WLAN-USB Adapter 802.11b/g/n (2,4 GHz)        Provedení přídavného rozhraní: WLAN-USB Adapter 802.11b/g/n (2,4 GHz) + 802.11a/n/ac (5 GHz).

 

 

 

 

 

Přídavná zařízení mohou být dodána později dle požadavků

Řezačka

Tiskárna s řezačkou CSQ401.Tiskárna s řezačkou CU400.Tiskárny řady SQUIX 4MT mohou být jednoduše doplněny o výkonnou řezačku etiket. Pás etiket nebo souvislý materiál může být potom řezán po jedné etiketě nebo na konci tiskové dávky.

 

 

 

 

Perforační řezačka

Tiskárna s perforační řezačkou PCU400.Tiskárny řady SQUIX 4MT mohou být jednoduše doplněny o výkonnou perforační řezačku vstupenek nebo karet. Souvislý materiál může být potom perforován po jedné vstupence nebo kartě nebo na konci tiskové dávky. 

 

 

 

 

Řezačka se stohovačem

Řezačka se stohovačem ST400.Tiskárny řady SQUIX 4MT mohou být jednoduše doplněny o výkonnou řezačku se stohovačem nařezaných vstupenek nebo karet. Tiskárna se sama zastaví po nařezání požadované vrstvy potištěných vstupenek nebo karet a vyzve obsluhu k vyjmutí nařezané vrstvy karet ze stohovače řezačky. 
K řezačce se stohovačem je dodávána zvlášť stohovací deska vyrobená podle požadovaného rozměru nařezaných vstupenek nebo karet zákazníkem včetně bezpečnostního krytu pro daný rozměr.

Stohovací deska s bezpečnostním krytem.

 

Externí navíječ

Externí navíječ ER4200.Externí navíječ ER4300.Tak jako u všech typů tiskáren mohou být i tiskárny řady SQUIX 4MT jednoduše doplněny i o externí navíječ etiket. Umožní navinout celý založitelný návin (max. 205mm nebo max. 300 mm podle typu externího navíječe) do tiskárny řady SQUIX 4MT.

 

 

 

 

 

Externí odvíječ

Externí odvíječ EU4390.Pro větší než založitelné náviny etiket (max. 390mm) mohou být tiskárny řady SQUIX 4MT vybaveny externím odvíječem a navíječem etiket. Vzájemná optimální poloha tiskárny pro správné vedení pásu etiket z externího odvíječe a do externího navíječe je zajištěna distančními deskami.

 

 

 

Kontrolní snímač čárového kódu

Tiskárna s kontrolním snímačem 1D a 2D čárového kódu CC200-SQ.Tiskárna SQUIX 4MT může být vybavena kontrolním snímačem čárového kódu, který zajistí průběžnou kontrolu jednoho vytištěného čárového kódu na etiketě. Snímač může kontrolovat čitelnost čárového kódu včetně porovnání nasnímaných dat s daty zadanými k tisku do tiskárny. V případě sejmutí chybných dat z čárového kódu nebo nečitelnosti čárového kódu se tiskárna zastaví s hlášením chybového stavu. Obsluha může závadu odstranit a znovu vytisknout etiketu. 

 

 

Specielní senzory etiket

Optický senzor mezer mezi etiketami.K tiskárnám lze dodat upravené verze optického senzoru mezer mezi etiketami pro konkrétní specielní materiály. Např. pro pás materiálu s reflexními značkami shora, lze dodat senzor se snímáním značek shora, dále pro teplem smrštitelné izolační trubičky lze dodat senzor s výškou snímací štěrbiny 4 mm. 

 

 

Digitální I/O rozhraní

Digitální I/O rozhraní.Tiskárny řady SQUIX 4MT mohou být volitelně vybaveny digitálním I/O rozhraním. Tiskové úlohy mohou být pak spouštěny přes toto rozhraní prostřednictvím PLC, externím senzorem nebo nožním spínačem. Zároveň toto rozhraní umožňuje zjistit stav tiskárny a její chybová hlášení.

 

 

 

Externí ovládací panel tiskárny 

Externí ovládací panel tiskárny.Externí ovládací panel pro tiskárny řady SQUIX 4MT umožňuje ovládat tiskárnu ze vzdáleného místa přes rozhraní USB2.0. Je volitelně dodáván s kabelem o délce 1,8m, 3m a 5m.   

 

 

 

 

Vstup dat z klávesnice, snímače čárového kódu ale i z váhy.

Zadávání vstupních datPro zadávání vstupních dat do tiskárny není počítač nezbytný ! Stačí pouze připojit externí standardní  klávesnici PC nebo snímač čárového kódu přes standardní rozhraní USB nebo váhu. Pak můžete snímat čárové kódy, zadávat data z klávesnice nebo vážit zboží. Pro uchování formátů etiket lze s výhodou využít paměťové karty. Formát etikety se načítá z paměťové karty a proměné lze zadat z klávesnice nebo sejmout snímačem čárového kódu. 

 

 

 

 

Paměťová karta

Paměťová karta typu SDS paměťovou kartou typu SD  (do 512 GB) lze provozovat tiskárny zcela autonomně bez PC. Formáty etiket jsou nahrány z počítače PC do karty a můžou být vyvolány kdykoliv pomocí dotykového displeje nebo klávesnice na tiskárně.

 

 

Spotřební materiál

Tiskové materiályBarvící pásky - ribonyPotiskovat lze pásy etiket, kartiček nebo souvislé materiály. Materiál může být papír, termopapír (tisk bez barvící pásky) a různé plastové materiály. Pro potisk jednotlivých materiálů existuje celá škála typů barvících pásek včetně barevných (tiskne se vždy jednou barvou). 

 

 

 

Specielní programy pro tisk etiket

Cablabel S3EasylabelPokud máte nadstandardní požadavky na přípravu etiket můžete s tiskárnou využít i specializované editory etiket. např. program PrintLabel (český), Cablabel S3 (zahraniční),  Easylabel (zahraniční), Codesoft (zahraniční) a NiceLabel (zahraniční).

  Codesoft          NiceLabel

Technická specifikace tiskáren řady SQUIX 4MT 


Stažení originálního informačního
 letáku tiskáren řady SQUIX 4MT (anglicky)
(1262 KB .pdf)*


Stažení originálního informačního
 letáku tiskáren řady SQUIX 4MT (německy)
(1265 KB .pdf)*

* K prohlížení souborů
ve formátu pdf je vyžadován
prohlížeč Adobe Acrobat Reader
 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 13 dubna 2023