Vývoj aplikací
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Základní informace pro vývoj uživatelských aplikací s bezdrátovým  systémem PiccoLink RF600

Pouze pro informaci tato řada terminálů se již nevyrábí !!!

Základní jednotka bezdrátového systému Piccolink RF600 lze připojit k libovolnému operačnímu systému typu Windows nebo i jinému typu jako je např. Unix, Linux atd. Přenosová rychlost připojení základní jednotky k hostujícímu počítači je dostačující (20 Kbit/s), pro zajištění dostatečně rychlé odezvy na akci uživatele provedenou na terminálu. Podrobný popis komunikačního protokolu a tvorby aplikací pro bezdrátový systém sběru dat PiccoLink včetně demo programů, lze nalézt na www stránkách firmy Nordic ID. Odkazy k jednotlivým tématům lze také nalézt i v dokumentaci k terminálům.

Obrázek zobrazuje práci systému PiccoLink RF600. Informace jsou odeslány z terminálu RF600 přes základní jednotku do pracovní stanice sítě a odtud do počítače se spuštěnou uživatelskou aplikací. Pokud je základní jednotka připojena přes síťový adapter (např. Viola ESERV-10), jsou data přenášena ze základní jednotky prostřednictvím síťového adaptéru přes síť do počítače s uživatelskou aplikací.  

 

Pro operační systém Windows je navíc k dispozici komunikační komponenta PLServer typu ActiveX, která zjednodušuje vývoj uživatelských aplikací na minimum.

Bezdrátový systém sběru dat PiccoLink lze díky využití technologie ActiveX jednoduše začlenit i do stávajících 32-bitových aplikací pod OS Windows. Komponenta PLServer  typu ActiveX zapouzdřuje výkonný komunikační protokol systému PiccoLink a zajišťuje komunikaci mezi přenosnými terminály RF600 a hlavním aplikačním programem na hostitelském počítači přes základní jednotku. Komponenta PLServer umožňuje využít pro vývoj hlavního aplikačního programu libovolné vývojové prostředí podporující technologii ActiveX (např. Visual Basic , Visual C++, Excel, Access, FoxPro, Delphi atd.).

Komponenta PLServer zjednodušuje vývoj aplikačních programů. Začleněním komponenty PLServer do aplikace je  naprogramováno komunikační rozhraní se systémem PiccoLink což je nejsložitější část vývoje aplikace. Dále stačí nastavit komponentu a vytvořit obsluhy událostí a program je hotov jak jednoduché !  

Komponenta PLServer

Stáhněte si komponentu PLServer (plserver.ocx) typu ActiveX zde a vyzkoušejte si jak je to jednoduché ! 

 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 25 listopadu 2022