Vývoj aplikací
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Základní informace pro vývoj uživatelských aplikací s bezdrátovým  systémem Nordic ID RF650

Základní jednotka bezdrátového systému Nordic ID RF650 lze připojit k libovolnému operačnímu systému Windows (32-bitových) nebo i jinému typu jako je např. Unix, LinuxAS400 atd. Podrobný popis komunikačního protokolu a tvorby aplikací pro bezdrátový systém sběru dat včetně demo programů, lze nalézt na www stránkách výrobce Nordic ID. Odkazy k jednotlivým tématům lze také nalézt i v dokumentaci k terminálům.

Obrázek zobrazuje práci systému Nordic ID RF650. Informace jsou odeslány z terminálu RF650 komunikujícím se základní jednotkou typu USB Bluetooth adapter (dongle) do pracovní stanice sítě se spuštěným specielním programem Port Router od firmy Nordic ID (umožňuje připojení více než jednoho terminálu RF650 k USB Bluetooth adaptéru) a odtud do počítače se spuštěnou uživatelskou aplikací. Základní jednotky typu Bluetooth Access server jsou připojeny přímo k síti LAN nebo GPRS, data jsou přenášena ze základní jednotky přes síť do počítače s uživatelskou aplikací.

 

Pro operační systém Windows je navíc k dispozici komunikační komponenta PLServer typu ActiveX, která zjednodušuje vývoj uživatelských aplikací na minimum.

Bezdrátový systém sběru dat Nordic ID RF650 lze díky využití technologie ActiveX jednoduše začlenit i do stávajících 32-bitových aplikací pod OS Windows. Komponenta PLServer  typu ActiveX zapouzdřuje výkonný komunikační protokol systému Nordic ID RF650 a zajišťuje komunikaci mezi přenosnými terminály RF650 a hlavním aplikačním programem na hostitelském počítači přes základní jednotku. Komponenta PLServer umožňuje využít pro vývoj hlavního aplikačního programu libovolné vývojové prostředí podporující technologii ActiveX (např. Visual Studio.NET, Visual Basic , Visual C++, Excel, Access, FoxPro, Delphi atd.).

Komponenta PLServer zjednodušuje vývoj aplikačních programů. Začleněním komponenty PLServer do aplikace je  naprogramováno komunikační rozhraní se systémem Nordic ID RF650 což je nejsložitější část vývoje aplikace. Dále stačí nastavit komponentu a vytvořit obsluhy událostí a program je hotov jak jednoduché !  

Komponenta PLServer

Stáhněte si komponentu PLServer (plserver.ocx) typu ActiveX zde a vyzkoušejte si jak je to jednoduché ! 

 

 

 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 25 listopadu 2022