A2 Gemini
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Specifikace A2
Programy pro tisk
Dokumentace
Stažení souborů

Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Termotransferová tiskárna A2 Gemini

A2 GeminiPouze pro informaci tato řada tiskáren se již nevyrábí !!!

A2 Gemini je hospodárná tiskárna štítků od firmy Cab nahrazující tiskárnu typu Gemini 2M, využívající moderní mechaniku tiskáren řady A

Nový typ termo a termotransfer tiskárny A2 Gemini byl firmou Cab vyvinut pro aplikace v operačním systému Windows™. Umožní Vám navrhnout a  tisknout etikety velmi jednoduchým způsobem z libovolného programu typu textový editor pro Windows™ stejně snadno jako psaní dopisu ! Všechny tiskové funkce jsou ovládány a kontrolovány z Windows™ - není nutný speciální tiskový program. Výkonný ovladač tiskárny eliminuje každé prodlení. Váš příkaz k tisku bude splněn okamžitě ve vynikající kvalitě.

Řada tiskáren A2 Gemini nachází uplatnění všude tam, kde je potřeba rychle a levně vyrobit různé etikety ve velmi dobré kvalitě. Například tisk adres, cenovek, výrobních štítků atd. je možný přímo z osobního počítače na psacím stole.

 

 

Tiskárna řady A2 Gemini  je dodávána ve třech provedeních lišících se výbavou tiskárny: 

Termotransfer - základní provedení s odtrhávací hranou

Termotransfer - s interním navíječem (v typovém označení "R")

Termotransfer - bez senzoru a s odlepovačem etiket (v typovém označení "P")

 

Provedení tiskárny

A2 Gemini základní provedení A2 Gemini s interním navíječem A2 Gemini s odlepovačem etiket

Základní provedení

R - verze

P - verze (bez senzoru)

Odtrhávací hrana * o o
Interní navíječ - * o
Odlepovač etiket - - *
Řezačka o o o
Externí navíječ o o o

* - standardní, o - volitelné

 

Nová řada tiskáren přináší podstatné změny ...

Kompaktní a masivní konstrukce tiskáren řady A2 Gemini je vhodná pro výrobní a průmyslové podniky, ale i do kanceláře. Vyžaduje menší pracovní prostor.

Robustní konstrukce ze slitiny hliníku zajišťuje stálost kvality tisku a umožňuje vysoký tiskový výkon.

Ovládání tiskárny bylo nově doplněno o "Navigator Pad", který umožňuje ovládání funkcí tiskárny posun na novou stránku, pozastavení a přerušení tisku.

Jednoduchá kontrola a čištění senzoru etiket.  

Standardní obousměrné paralelní rozhraní Centronics IEEE 1284.

Záruka na tiskárnu 24 měsíců nebo potištění max.100 km materiálu kromě tiskové hlavy.

Tiskový válecŽádná doba nečinnosti. Výměnu opotřebované tiskové hlavy nebo tiskového válce zvládne za velmi krátkou dobu sám uživatel bez specielního nářadí a bez prodlení může pokračovat v dalším tisku.

Jeden klíč na opravy tiskáren. Na tiskárnách jsou použity šrouby s jednotnou hlavou. Tiskárny lze opravovat s použitím jediného klíče, který je uchycen na těle tiskárny. 

 

Přídavná zařízení mohou být dodána později dle požadavků

 Řezačka

Řezačka etiketTiskárna A2 Gemini může být jednoduše doplněna o výkonnou řezačku etiket. Pás etiket nebo souvislý materiál může být potom řezán po jedné etiketě nebo na konci tiskové dávky.

 

 

Externí navíječ

Externí navíječTak jako u všech typů tiskáren mohou být i tiskárny řady A2 Gemini jednoduše doplněny i o externí navíječ etiket. Umožní navinout celý založitelný návin (max. 210mm) do tiskárny.

 

 

Externí navíječ a odvíječ s automatickou kontrolou vytištěných etiket s čárovým kódem

Pro větší než založitelné náviny etiket (max. 300mm) mohou být tiskárny řady A2 Gemini vybaveny externím odvíječem a navíječem etiket. Vzájemná optimální poloha tiskárny pro správné vedení pásu etiket z externího odvíječe a do externího navíječe je zajištěna distančními deskami. Čitelnost vytištěných etiket lze současně před navinutím automaticky kontrolovat kontrolním snímačem čárového kódu.

Tiskárna s externím odvíječem a navíječem, včetně kontrolního snímače čárového kódu

Odlepovač etiket

Odlepovač etiketTiskárna řady A2 Gemini ve verzi "P" mohou s adaptérem odlepovače nabízet jednotlivé odlepené etikety. Adaptér je vybaven senzorem sledujícím zda je etiketa již odebrána a vydává pokyn k vytištění a odlepení další etikety.  Podkladový materiál je navíjen na trn interního navíječe.

 

 

 

 

 

Kontrolní panel a ovladač tiskárny pro Windows

Tiskárna A2 Gemini je dodávány s kontrolním panelem a ovladačem pro operační systém Windows (podporované verze Windows 95, 98,ME a NT 4.0/ 2000/XP).

Kontrolní panel pro Windows XP Profesional

Kontrolní panel a ovladač se velmi jednoduše nainstaluje do Vašeho počítače. Program kontrolní panel zajišťuje základní ovládání tiskárny.

 Ovladač tiskárny Gemini pro Windows XP Profesional

Tisk se provádí standardním způsobem z textového editoru jako na běžnou např. laserovou tiskárnu. Součástí ovladače jsou i všechny běžně používané fonty čárového kódu. Vybrané fonty čárového kódu v ovladači  jsou standardně dostupné z Vašeho oblíbeného textového editoru. Potom vytvoření čárového kódu je stejně složité jako napsání slova a vybrání fontu odpovídajícího požadovanému čárovému kódu.

 

Spotřební materiál

Tiskové materiályBarvící pásky - ribonyPotiskovat lze pásy etiket, kartiček nebo souvislé materiály. Materiál může být papír, termopapír (tisk bez barvící pásky) a různé plastové materiály. Pro potisk jednotlivých materiálů existuje celá škála typů barvících pásek včetně barevných (tiskne se vždy jednou barvou). 

 

 

Specielní programy pro tisk etiket

Cablabel S3EasylabelPokud máte nadstandardní požadavky na přípravu etiket můžete s tiskárnou využít i specializované editory etiket. např. program PrintLabel (český), Cablabel S3 (zahraniční),  Easylabel (zahraniční), Codesoft (zahraniční) a NiceLabel (zahraniční).

  Codesoft          NiceLabel

Technická specifikace tiskáren řady A2 Gemini 

 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 25 listopadu 2022