M4
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Specifikace M4
Programy pro tisk
Dokumentace
Stažení souborů

Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Termotransferové tiskárny řady M4

M4Pouze pro informaci tato řada tiskáren se již nevyrábí !!!

Řada tiskáren M4 od firmy Cab doplňuje spektrum dodávaných inteligentních tiskáren řady A vybavených vlastním řídícím jazykem "J-Script" o provedení bez LCD displeje a se standardně zabudovaným rozhraním USB, RS232 a síťovým rozhraním fast Eternet za příznivou cenu. 

Tiskárny řady M4 jsou inteligentní termotransferové tiskárny pro potisk etiket. Mohou být připojeny k osobním počítačům typu IBM PC a dále k systémům typu IBM AS/400 nebo SAP R/3. Tiskárny umožňují potisk  etiket různých velikostí a lze je ovládat programy pro editaci etiket (např. programy CabLabel a EasyLabel). 

Tiskárny lze využít i jako autonomní systém. Formát jedné etikety nebo data lze uložit do paměťové karty typu CompactFlash zasunuté do tiskárny. Operátor může po zapnutí tiskárny automaticky vytisknout etiketu z paměťové karty. Tiskárny řady M4 podporují všechny východní a západní Evropské jazyky při zobrazení hlášení v internetovém prohlížeči. Operátor si vybere svůj vlastní jazyk pro komunikaci s tiskárnou.

 

Jednotlivé typy tiskáren se od sebe liší různou šířkou tisku, rychlostí tisku a rozlišením tiskové hlavy:

M4/ 200    -    šířka tisku 104mm při rozlišení 200dpi a rychlosti 200 mm/s 

M4/ 300    -    šířka tisku 108mm při rozlišení 300dpi.a rychlosti 150 mm/s.

Všechny typy tiskáren řady M4  jsou dodávány v šesti provedeních lišících se výbavou tiskárny: 

Termo (bez trnů pro barvící pásku) - základní provedení s odtrhávací hranou 

Termotransfer - základní provedení s odtrhávací hranou

Termo - s interním navíječem (v typovém označení "R")

Termotransfer - s interním navíječem (v typovém označení "R")

Termo - bez senzoru a s odlepovačem etiket (v typovém označení "P")

Termotransfer - bez senzoru a s odlepovačem etiket (v typovém označení "P")

 

Provedení tiskárny

M4 základní provedení M4 s interním navíječem M4 s odlepovačem etiket

Základní provedení

R - verze

P - verze (bez senzoru)

Odtrhávací hrana * o o
Interní navíječ - * o
Odlepovač etiket - - *
Řezačka o o o
Externí navíječ o o o

* - standardní, o - volitelné

 

Programování a řízení tisku:

Ukázka přímého programování s použitím jazyka tiskárny J-ScriptTiskárny řady M4 mají kompatibilní programovací jazyk "J-Script" s řadou tiskáren Apollo. Programovací návod ke stažení zde

Tiskárna je vybavena abc Basic interpretem. Formát etikety může obsahovat i příkazy jazyka abc Basic. abc Basic umožňuje vytvářet interaktivní aplikace běžící přímo na tiskárně. 

Tiskárna na internetuTiskárny řady M4 připojené k síti přes interní síťovou kartu Eternet umožňují konfiguraci tiskárny přes Intranet nebo Internet. Přes FTP protokol lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťové karty CompactFlash. Tiskárna může hlásit svůj stav protokolem SMTP ve formě E-mailu.

OvladačVšechny typy tiskáren řady M4 mohou být ovládány z počítače PC pomocí speciálního tiskového programu nebo z běžného textového editoru pro Windows přes jednoduchý ovladač tiskárny (obdobně jako tiskárny řady Gemini) případně z vyššího operačního systému jako je např. SAP R/3.

Program Administrator ToolAdministrator Tool
Více síťových tiskáren lze efektivně centrálně řídit a kontrolovat z programu "Administrator Tool". Lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťových karet CompactFlash. U tiskáren se zobrazen stav tiskárny. 

cab Card Manager
S programem "Card Manager" lze jednoduše spravovat obsah paměťové karty Compact Flash zasunuté do tiskárny řady M4 přes rozhraní tiskárny RS232. Formáty etiket, fonty true type, obrázky a databáze mohou být rychle a snadno staženy, zpřístupněny a upraveny.

Význačné vlastnosti tiskáren řady M4:

Kompaktní a masivní konstrukce tiskáren řady M4 je vhodná pro výrobní a průmyslové podniky, ale i do kanceláře. Vyžaduje menší pracovní prostor.

Robustní konstrukce ze slitiny hliníku zajišťuje stálost kvality tisku a umožňuje vysoký tiskový výkon.

Ovládání menu tiskáren pomocí ovládacího tlačítka "Navigator Pad" je tak jednoduché jako ovládání mobilního telefonu.

Texty i grafiku lze ukládat do paměťové karty Compact-Flash zasunuté zezadu do tiskárny.

Žádné čekání na tisk - rychlý přenos dat s 32 bitovým procesorem a velkou pamětí

Jednoduchá kontrola a čištění senzoru etiket.  

Standardní rozhraní: Sériové RS232 a USB pro přímé připojení k PC a síťový adaptér Eternet pro připojení k počítačové síti.

Záruka na tiskárnu 24 měsíců nebo potištění max. 100 km materiálu kromě tiskové hlavy.

Tiskový válecŽádná doba nečinnosti. Výměnu opotřebované tiskové hlavy nebo tiskového válce zvládne za velmi krátkou dobu sám uživatel bez specielního nářadí a bez prodlení může pokračovat v dalším tisku.

Jeden klíč na opravy tiskáren. Na tiskárnách jsou použity šrouby s jednotnou hlavou. Tiskárny lze opravovat s použitím jediného klíče, který je uchycen na těle tiskárny. 

RFID EtiketaTiskárny řady M4 mohou být volitelně vybaveny čtečkou a zapisovačem pro RFID etikety (13,56 MHz). Čtení a zápis probíhá téměř současně s potiskem etikety v tiskárně. Obsluha RFID čtečky a zapisovače je zajištěna přes program cabRFID, který ovládá RFID čtečku a zapisovač přes sériové rozhraní nebo přes síťové rozhraní Eternet. 
Program cabRFID je určen pro použití se standardními programy pro tisk etiket cabLabel, Codesoft a EasyLabel.

 

Fonty

Vynikající kvalita termo a termotransfer tiskáren řady M4 umožňuje tisknout všechny typy písma, čárových kódů i dvourozměrných a grafiky s přesným umístěním v nejvyšší kvalitě tisku. Tiskárny řady M4 jsou ideální řešení i pro tiskČárové kódy nejsložitějších etiket. Můžete začít i s tiskárnou v základním vybavení.

 

 

 

Přídavná zařízení mohou být dodána později dle požadavků

Řezačka

Řezačka etiketTiskárny řady M4 mohou být jednoduše doplněny o výkonnou řezačku etiket. Pás etiket nebo souvislý materiál může být potom řezán po jedné etiketě nebo na konci tiskové dávky.

 

 

Externí navíječ

Externí navíječTak jako u všech typů tiskáren mohou být i tiskárny řady M4 jednoduše doplněny i o externí navíječ etiket. Umožní navinout celý založitelný návin (max. 210mm) do tiskárny.

 

 

 

Externí navíječ a odvíječ s automatickou kontrolou vytištěných etiket s čárovým kódem

Pro větší než založitelné náviny etiket (max. 300mm) mohou být tiskárny řady M4 vybaveny externím odvíječem a navíječem etiket. Vzájemná optimální poloha tiskárny pro správné vedení pásu etiket z externího odvíječe a do externího navíječe je zajištěna distančními deskami. Čitelnost vytištěných etiket lze současně před navinutím automaticky kontrolovat kontrolním snímačem čárového kódu.

Tiskárna s externím odvíječem a navíječem, včetně kontrolního snímače čárového kódu

Ruční nebo automatický odlepovač etiket

Odlepovač etiketTiskárny řady M4 ve verzi "P" mohou s adaptérem ručního nebo automatického odlepovače nabízet jednotlivé odlepené etikety. Ruční adaptér je vybaven senzorem sledujícím zda je etiketa již odebrána a vydává pokyn k vytištění a odlepení další etikety.  Automatický odlepovač je ovládán externím signálem např. od  etiketovače. Podkladový materiál je navíjen na trn interního navíječe.

 

 

 

 

 

PC paměťová karta

Paměťová karta Compact FlashS paměťovou kartou Compact Flash  (od 16 do 512 MB) lze provozovat tiskárny zcela autonomně bez PC. Formát jedné etikety se nahraje z počítače PC do karty a může být automaticky vyvolán po zapnutí tiskárny se zasunutou paměťovou kartou.

 

 

Spotřební materiál

Tiskové materiályBarvící pásky - ribonyPotiskovat lze pásy etiket, kartiček nebo souvislé materiály. Materiál může být papír, termopapír (tisk bez barvící pásky) a různé plastové materiály. Pro potisk jednotlivých materiálů existuje celá škála typů barvících pásek včetně barevných (tiskne se vždy jednou barvou). 

 

 

 

Specielní programy pro tisk etiket

Cablabel S3EasylabelPokud máte nadstandardní požadavky na přípravu etiket můžete s tiskárnou využít i specializované editory etiket. např. program PrintLabel (český), Cablabel S3 (zahraniční),  Easylabel (zahraniční), Codesoft (zahraniční) a NiceLabel (zahraniční).

  Codesoft          NiceLabel

Technická specifikace tiskáren řady M4 


Stažení originálního informačního
 letáku tiskárny řady M4 (anglicky)
(104 KB .pdf)*


* K prohlížení souborů
ve formátu pdf je vyžadován
prohlížeč Adobe Acrobat Reader
 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 25 listopadu 2022