EOS4
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Specifikace EOS4
Programy pro tisk
Dokumentace
Stažení souborů

Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Termotransferové tiskárny řady EOS4

Pouze pro informaci tato řada tiskáren se již nevyrábí !!!

Termotransferová tiskárna EOS4 v základním provedeníŘada tiskáren EOS4 od firmy Cab se vyznačuje výjimečně jednoduchým použitím. Je oproti stávajícím typům tiskáren standardně vybavena velkým dotykovým grafickým LCD displejem, který nahrazuje křížový ovladač tiskárny. Tato řada tiskáren má navíc centrální vedení spotřebního materiálu. Centrální vedení spotřebního materiálu zjednodušuje obsluhu tiskárny není nutné seřizování tiskárny pro jednotlivé šířky spotřebního materiálu a tím se zrychluje přechod na jiný rozměr spotřebního materiálu. 

Tiskárny řady EOS4 jsou inteligentní termotransferové tiskárny pro potisk etiket. Mohou být připojeny k osobním počítačům typu PC s OS Windows, Mac OS nebo Linux a dále k systémům typu IBM AS/400 nebo SAP R/3. Tiskárny umožňují potisk etiket různých velikostí a lze je ovládat programy pro editaci etiket (např. standardně zdarma dodávaný program k tiskárnám cabLabel). 

K tiskárnám může být připojena normální klávesnice IBM PC přes standardní USB rozhraní. Tiskárny lze využít i jako autonomní systém. Formáty etiket nebo data lze uložit do paměťové karty typu USB-flash zasunuté do rozhraní tiskárny. Operátor může zadávat vstupní data, tisknout různé etikety. Tiskárny řady EOS4 podporují všechny východní a západní Evropské jazyky při zobrazení hlášení na velkém grafickém LCD displeji. Operátor si vybere svůj vlastní jazyk.

Jednotlivé typy tiskáren se od sebe liší různým rozlišením tiskové hlavy:

EOS4/ 200     -    termotransfer tisk šířky 108mm při rozlišení 203dpi a maximální rychlosti 125 mm/s 

EOS4/ 300     -    termotransfer tisk šířky 105,7mm při rozlišení 300dpi a maximální rychlosti 125 mm/s 

Všechny typy tiskáren řady EOS4 jsou dodávány ve dvou základních provedeních lišících se výbavou tiskárny: 

Termotransfer - základní provedení s odtrhávací hranou (v typovém označení "B")

Termotransfer - s řezačkou etiket (v typovém označení "C")

 

 

Video s prezentací tiskáren řady EOS: 

 

Video s praktickou ukázkou postupu výměny poškozené tiskové hlavy tiskárny řady EOS: 

Programování a řízení tisku:

Ukázka přímého programování s použitím jazyka tiskárny J-ScriptTiskárny řady EOS4 mají kompatibilní programovací jazyk "J-Script" s řadou tiskáren Apollo. Programovací návod ke stažení zde.Emulace jazyka ZPL tiskáren ZebraDále podporují emulaci programovacího jazyku ZPL tiskáren typu Zebra.

Tiskárna je vybavena abc Basic překladačem. Formát etikety může obsahovat i příkazy jazyka abc Basic. abc Basic umožňuje vytvářet interaktivní aplikace běžící přímo na tiskárně. 

Tiskárny řady EOS4 připojené k síti přes rozhraní Ethernet nebo bezdrátové rozhraní WLAN umožňují konfiguraci tiskárny přes Intranet nebo Internet. Přes FTP protokol lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťové karty typu USB-Flash. Tiskárna může hlásit svůj stav protokolem SMTP ve formě E-mailu nebo prostřednictvím internetové služby Web Services tiskárny využívající standardního jazyka WSDL a standardního protokolu SOAP podporovaného všemi významnými softwarovými výrobci (Microsoft, SAP, Oracle, IBM, atd.).

Všechny typy tiskáren řady EOS4 mohou být ovládány z počítače PC pomocí speciálního tiskového programu nebo z běžného textového editoru pro Windows přes jednoduchý ovladač tiskárny případně z vyššího operačního systému jako je např. SAP R/3. 

K tiskárnám řady EOS4 jsou nyní standardně dodávány i ovladače pro operační systémy typu Linux a Mac OS.

Administrator Tool
Více síťových tiskáren lze efektivně centrálně řídit a kontrolovat z programu "Administrator Tool". Lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťových karet typu USB-Flash. U tiskáren je zobrazen stav tiskárny. 

Database Connector
Program "Database connector" umožňuje tiskárnám řady EOS4 pracujícím v autonomním režimu získávat data přes adresu TCP/IP přímo z centrálního databázového SQL serveru a tisknout je na etikety. Tiskárna na základě zadaných vstupních dat získá prostřednictvím SQL dotazu ve formátu etikety odpovídající data ze síťového SQL serveru.

Význačné vlastnosti tiskáren řady EOS4:

Výměna tiskové hlavyU tiskárny typu EOS4 je možná velmi jednoduchá změna rozlišení tiskové hlavy 203dpi a 300dpi pouhou výměnou tiskové hlavy bez použití specielního nářadí a nutnosti seřizování tiskárny.

Výměna tiskového válečku a tiskové válečky pro úzké a tenké spotřební materiály.Tiskové válečky pro úzké a tenké spotřební materiály. Při založení úzkého nebo tenkého materiálu může u tiskáren s centrálním vedením spotřebního matriálu docházet po stranách ke zvýšenému tření tiskového válce standardní plné šířky o tiskovou hlavu a způsobovat nepravidelný posuv spotřebního materiálu při tisku. Pro eliminaci uvedeného problému výrobce tiskárny doporučuje v těchto případech používat odpovídající užší tiskový váleček. Užší válečky jsou dodávány v šířkách 50 nebo 25 mm. 
Výměna tiskového válečku je uživatelsky velmi jednoduchá a není nutné použít žádné specielní nářadí.

Kompaktní konstrukce tiskáren řady EOS4 je vhodná pro kancelářské prostředí. Vyžaduje minimální pracovní prostor.

Dotykový displejVelký dotykový grafický LCD displej. Na displeji je stálá signalizace stavu požadovaných vlastností tiskárny pomocí grafických symbolů. Ovládání menu tiskárny se provádí pomocí  křížového ovladače zobrazeného na dotykovém displeji tiskárny. Nastavovací menu tiskárny je doplněno o grafické symboly jednotlivých nastavení. Chybový stav tiskárny je signalizován kromě standardního chybového hlášení na displeji i červeným posvícením displeje.  

Texty i grafiku lze ukládat do paměťové karty typu USB-Flash drive zasunuté do tiskárny.

Žádné čekání na tisk - rychlý přenos dat s rychlým 32 bitovým procesorem a velkou pamětí

Jednoduchá kontrola a čištění senzoru etiket.  

Všechna standardní rozhraní (USB pro připojení k PC, síťové rozhraní Ethernet a 3x USB pro připojení klávesnice a snímače čárového kódu nebo paměťové karty typu USB-Flash nebo externího ovládacího panelu s LCD displejem) a přídavná rozhraní (sériové RS232C, obousměrné paralelní Centronics IEEE 1284, rozhraní RS422/ 485 pro připojení více tiskáren ve větší vzdálenosti, rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket uložených na paměťové kartě typu USB-Flash pomocí vstupních signálů, bezdrátová síťová rozhraní WLAN USB Stick 54 Mbps IEEE 802.11 b/g a Nano BlueTooth-USB Adapter).

Záruka na tiskárnu 24 měsíců nebo potištění max. 100 km materiálu kromě tiskové hlavy.

Žádná doba nečinnosti. Výměnu opotřebované tiskové hlavy nebo tiskového válce zvládne za velmi krátkou dobu sám uživatel a bez prodlení může pokračovat v dalším tisku.

Fonty

Vynikající kvalita termotransfer tiskáren řady EOS4 umožňuje tisknout všechny typy písma, čárových kódů i dvourozměrných a grafiky s přesným umístěním v nejvyšší kvalitě tisku. Tiskárny řady EOS4 jsou ideální řešení i pro tiskČárové kódy nejsložitějších etiket. Můžete začít i s tiskárnou v základním vybavení.

 

 

 

Rozhraní tiskáren řady EOS4

Rozhraní tiskárnyStandardní rozhraní (3 - USB pro připojení k PC, 4 - síťové rozhraní Ethernet a 2 - 3x USB pro připojení klávesnice a snímače čárového kódu nebo paměťové karty typu USB-Flash nebo externího ovládacího panelu s LCD displejem) lze dodatečně doplnit o některé z volitelných přídavných rozhraní (sériové RS232C, obousměrné paralelní Centronics IEEE 1284, rozhraní RS422/ 485 pro připojení více tiskáren ve větší vzdálenosti, rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket uložených na paměťové kartě typu USB-Flash pomocí vstupních signálů, bezdrátové síťové rozhraní WLAN USB Stick 54 Mbps IEEE 802.11 b/g a Nano BlueTooth-USB Adapter). 

Provedení přídavných rozhraní WLAN, Nano BlueTooth, RS232C, Centronix, RS422/485 a výběrového rozhraní pro tisk 16-ti druhů etiket z paměťové karty Compact-Flash 

Provedení přídavných rozhraní: WLAN a Nano BlueTooth         Provedení přídavných rozhraní: RS232C         Provedení přídavných rozhraní: RS232, Centronix, RS422/485 a výběrového rozhraní pro tisk 16-ti druhů etiket z paměťové karty typu USB-Flash 

Přídavná zařízení mohou být dodána později dle požadavků

Řezačka

Tiskárna v provedení s řezačkou etiketTiskárny řady EOS4 mohou být jednoduše doplněny o výkonnou řezačku etiket. Pás etiket nebo souvislý materiál může být potom řezán po jedné etiketě nebo na konci tiskové dávky.

 

 

 

 

Externí ovládací panel tiskárny 

Externí ovládací panel pro tiskárny řady EOS4 umožňuje ovládat tiskárnu ze vzdáleného místa přes rozhraní USB.

 

Vstup dat z klávesnice, snímače čárového kódu ale i z váhy.

Pro zadávání vstupních dat do tiskárny není počítač nezbytný ! Stačí pouze připojit externí standardní  klávesnici PC nebo snímač čárového kódu přes standardní rozhraní USB nebo váhu. Pak můžete snímat čárové kódy, zadávat data z klávesnice nebo vážit zboží. Pro uchování formátů etiket lze s výhodou využít paměťové karty typu USB-Flash. Formát etikety se načítá z paměťové karty a proměnné lze zadat z klávesnice nebo sejmout snímačem čárového kódu. 

PC paměťová karta

Paměťová karta typu USB-FlashS paměťovou kartou typu USB-Flash lze provozovat tiskárny zcela autonomně bez PC. Formáty etiket jsou nahrány z počítače PC do karty a můžou být vyvolány kdykoliv pomocí křížového ovladače nebo klávesnice na tiskárně.

Spotřební materiál

Tiskové materiályBarvící pásky - ribonyPotiskovat lze pásy etiket, kartiček nebo souvislé materiály. Materiál může být papír, termopapír (tisk bez barvící pásky) a různé plastové materiály. Pro potisk jednotlivých materiálů existuje celá škála typů barvících pásek včetně barevných (tiskne se vždy jednou barvou). 

 

 

 

Specielní programy pro tisk etiket

Cablabel S3EasylabelPokud máte nadstandardní požadavky na přípravu etiket můžete s tiskárnou využít i specializované editory etiket. např. program PrintLabel (český), Cablabel S3 (zahraniční),  Easylabel (zahraniční), Codesoft (zahraniční) a NiceLabel (zahraniční).

  Codesoft          NiceLabel

Technická specifikace tiskáren řady EOS4 


Stažení originálního informačního
 letáku tiskáren řady EOS4 (anglicky)
(1100 KB .pdf)*


Stažení originálního informačního
 letáku tiskáren řady EOS4 (německy)
(1100 KB .pdf)*

* K prohlížení souborů
ve formátu pdf je vyžadován
prohlížeč Adobe Acrobat Reader
 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 25 listopadu 2022