Hermes A2
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Specifikace Hermes A2
Programy pro tisk
Dokumentace
Stažení souborů

Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Termotransferové tiskárny řady Hermes A2
 pro plně automatickou aplikaci etiket na výrobky

Hermes A2LPouze pro informaci tato řada tiskáren se již nevyrábí !!! 

Inovovaná řada tiskáren Hermes A2 od firmy Cab v sobě spojuje vynikající vlastnosti mechaniky tiskáren řady Hermes 4 s moderní elektronikou tiskáren řady A4. Včetně křížového ovladače a grafického displeje.

Termo a termotransfer tiskárny řady Hermes A2 se řadí mezi inteligentní tiskárny etiket. Všechny typy tiskáren Hermes A2 mohou být ovládány z počítače PC pomocí speciálního tiskového programu nebo z běžného textového editoru pro Windows přes jednoduchý ovladač tiskárny případně z vyššího operačního systému jako je např. SAP R/3.

Tento typ tiskárny je dodáván ve dvou rozlišení tiskové hlavy 300dpi (maximální rychlost tisku 150mm/s, šířka tisku 54,2mm) nebo 600dpi (maximální rychlost tisku 100mm/s, šířka tisku 57mm), maximální návin role etiket 210 mm.

Volitelně mohou být vybaveny šetřičem barvící pásky, umožňují připojit senzory docházející barvící pásky(3) a etiket(2). Tiskárna může být dále navíc vybavena signalizačním světlem(1), které upozorní obsluhu na chybový stav tiskárny opticky na dálku. 

Tiskárna Hermes A2 může být vybavena kontrolním snímačem čárového kódu(4), který zajistí průběžnou kontrolu vytištěných čárových kódů. Snímač může Hermes A4R vybavený signalizačním světlem, senzory a kontrolním snímačem čárového kódu. kontrolovat čitelnost čárového kódu včetně porovnání nasnímaných dat s daty zadanými k tisku do tiskárny. V případě sejmutí chybných dat z čárového kódu nebo nečitelnosti čárového kódu se tiskárna zastaví s hlášením chybového stavu. Obsluha může závadu odstranit a znovu vytisknout etiketu.   

Hermes A4L s aplikátorem etiketKompaktní a masivní konstrukce tiskáren řady Hermes A2 je určena pro výrobní linky v průmyslových podnicích. Tiskárny mohou pracovat v libovolné pracovní poloze. 

Tiskárny jsou určeny pro provoz v režimu odlepování etiket. S připojeným automatickým aplikátorem etiket zajišťují automatickou aplikaci etiket na výrobky na výrobní lince. Tiskárny jsou proto vybaveny specielním řídícím rozhraním pro připojení aplikátorů od firmy Cab i jiných výrobců aplikátorů. Rozhraní zajišťuje plnou synchronizaci a kontrolu tisku v návaznosti na výrobní linku.

Vynikající kvalita termo a termotransfer tiskáren řady Hermes A2 umožňuje tisknout všechny typy písma, čárových kódů a grafiky s přesným umístěním v nejvyšší kvalitě tisku. Hermes A2 je ideální řešení i pro tisk nejsložitějších etiket.

 Možnosti tisku písma u tiskárny Hermes

Programování a řízení tisku:

Ukázka přímého programování s použitím jazyka tiskárny J-ScriptTiskárny řady Hermes A2 mají kompatibilní programovací jazyk "J-Script" s řadou tiskáren Hermes, Apollo a A. Programovací návod ke stažení zde.

Tiskárna je vybavena abc Basic překladačem. Formát etikety může obsahovat i příkazy jazyka abc Basic. abc Basic umožňuje vytvářet interaktivní aplikace běžící přímo na tiskárně. 

Tiskárny řady Hermes A2 připojené k síti přes přídavnou síťovou kartu Ethernet umožňují konfiguraci tiskárny přes Intranet nebo Internet. Přes FTP protokol lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťové karty CompactFlash. Tiskárna může hlásit svůj stav protokolem SMTP ve formě E-mailu.

Všechny typy tiskáren řady Hermes A2 mohou být ovládány z počítače PC pomocí speciálního tiskového programu nebo z běžného textového editoru pro Windows přes jednoduchý ovladač tiskárny případně z vyššího operačního systému jako je např. SAP R/3.

K tiskárnám řady Hermes A2 jsou nyní standardně dodávány i ovladače pro operační systémy typu Linux a Mac OS.

Administrator Tool
Více síťových tiskáren lze efektivně centrálně řídit a kontrolovat z programu "Administrator Tool". Lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťových karet CompactFlash. U tiskáren je zobrazen stav tiskárny. 

cab Card Manager
S programem "Card Manager" lze jednoduše spravovat obsah paměťové karty Compact Flash zasunuté do tiskárny řady Hermes A2 přes rozhraní tiskárny RS232. Formáty etiket, fonty true type, obrázky a databáze mohou být rychle a snadno staženy, zpřístupněny a upraveny.

Database Connector
Program "Database connector" umožňuje tiskárnám řady Hermes A2 pracujícím v autonomním režimu získávat data přes adresu TCP/IP přímo z centrálního databázového SQL serveru a tisknout je na etikety. Tiskárna na základě zadaných vstupních dat získá prostřednictvím SQL dotazu ve formátu etikety odpovídající data ze síťového SQL serveru.

Význačné vlastnosti

Tiskárny mohou pracovat v libovolné pracovní poloze (tělo tiskárny musí být umístěno svisle, ale může být pootočeno o 90°, 180° a 270°).

Rychlost tisku - Hermes A2 (150 mm/s při 300dpi nebo 100mm/s při 600dpi)

Procesor ColdFire 32-bitů a RAM 16Mb zkracuje dobu přípravy tisku na minimum.

Grafický LCD displej informuje obsluhu v nastaveném jazyce o stavu tiskárny před i během tisku.

Všechna standardní rozhraní (obousměrné paralelní Centronics IEEE 1284, sériové RS232 a USB pro připojení klávesnice, snímače čárového kódu nebo externího ovládacího panelu s LCD displejem) a přídavná rozhraní USB 2.0 pro připojení k PC, síťový adaptér Ethernet, rozhraní RS422/ 485 pro připojení více tiskáren ve větší vzdálenosti, možnost připojení k síti WLAN přes externí WLAN adaptér a rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket uložených na paměťové kartě Compact-Flash pomocí vstupních signálů. K dispozici je i konvertor sériového rozhraní Twinax pro připojení k počítačům IBM AS 400 nebo Coax pro připojení k počítačům IBM 3270. 

Texty, fonty, formáty etiket i grafiku lze ukládat do paměťové karty Compact-Flash zasunuté zepředu do tiskárny. Tiskárna se zasunutou paměťovou kartou Compact-Flash a připojenou klávesnicí umožňuje plně autonomní provoz bez PC. 

Plná podpora pro písma Windows a východoevropské znakové sady.

RFID EtiketaTiskárny řady Hermes A2 mohou být volitelně vybaveny čtečkou a zapisovačem pro RFID etikety (13,56 MHz). Čtení a zápis probíhá téměř současně s potiskem etikety v tiskárně. Obsluha RFID čtečky a zapisovače je zajištěna přes program cabRFID, který ovládá RFID čtečku a zapisovač přes sériové rozhraní nebo přes síťové rozhraní Eternet. 
Program cabRFID je určen pro použití se standardními programy pro tisk etiket cabLabel, Codesoft a EasyLabel.

 

 

Rozhraní tiskáren řady Hermes A2

Rozhraní tiskárnyStandardní rozhraní (obousměrné paralelní Centronics IEEE 1284 (1), sériové RS232 (2) a USB (8) pro připojení klávesnice, snímače čárového kódu nebo externího ovládacího panelu s LCD displejem) lze dodatečně doplnit o jedno z volitelných přídavných rozhraní USB 2.0 (3) pro připojení k PC, síťový adaptér Ethernet (4) pro připojení k síti, rozhraní RS422/ 485 (6,7) pro připojení více tiskáren ve větší vzdálenosti a možnost připojení k síti WLAN (5) přes externí WLAN adaptér připojený k síťovému adaptéru Ethernet.. 

K dispozici je i konvertor sériového rozhraní Twinax pro připojení k počítačům IBM AS 400 nebo Coax pro připojení k počítačům IBM 3270. 

Externí výběrové rozhraní pro tisk 16-ti druhů etiket z paměťové karty Compact-Flash lze připojit do zásuvky pro periferie USB (8).

 

Přídavné karty s rozhraním USB 2.0, Eternet a RS422/485 

Přídavné rozhraní USB 2.0 pro připojení k PC         Přídavné rozhraní Ethernet pro připojení k síti         Přídavné rozhraní RS422/485

Externí ovládací panel tiskárny 

Externí ovládací panelExterní ovládací panel pro tiskárny řady Hermes A2 umožňuje ovládat tiskárnu ze vzdáleného místa přes rozhraní USB.

 

 

 

 

 

Vstup dat z klávesnice, snímače čárového kódu ale i z váhy.

Pro zadávání vstupních dat do tiskárny není počítač nezbytný ! Stačí pouze připojit externí standardní  klávesnici PC nebo snímač čárového kódu přes standardní rozhraní USB nebo váhu. Pak můžete snímat čárové kódy, zadávat data z klávesnice nebo vážit zboží. Pro uchování formátů etiket lze s výhodou využít paměťové karty Compact Flash. Formát etikety se načítá z paměťové karty a proměné lze zadat z klávesnice nebo sejmout snímačem čárového kódu. 

PC paměťová karta

Paměťová karta Compact FlashS paměťovou kartou Compact Flash  (do 1 GB) lze provozovat tiskárny zcela autonomně bez PC. Formáty etiket jsou nahrány z počítače PC do karty a můžou být vyvolány kdykoliv pomocí křížového ovladače nebo klávesnice na tiskárně.

 

Spotřební materiál

Tiskové materiályBarvící pásky - ribonyPotiskovat lze pásy etiket, kartiček nebo souvislé materiály. Materiál může být papír, termopapír (tisk bez barvící pásky) a různé plastové materiály. Pro potisk jednotlivých materiálů existuje celá škála typů barvících pásek včetně barevných (tiskne se vždy jednou barvou). 

 

 

 

Specielní programy pro tisk etiket

Cablabel S3EasylabelPokud máte nadstandardní požadavky na přípravu etiket můžete s tiskárnou využít i specializované editory etiket. např. program PrintLabel (český), Cablabel S3 (zahraniční),  Easylabel (zahraniční), Codesoft (zahraniční) a NiceLabel (zahraniční).

  Codesoft          NiceLabel

Technická specifikace tiskáren řady Hermes A2 


Stažení originálního
informačního letáku
tiskáren Hermes A2 (anglicky)
(1527 KB .pdf)*


* K prohlížení souborů
ve formátu pdf je vyžadován
prohlížeč Adobe Acrobat Reader
 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 25 listopadu 2022