A4+M
Předchozí Úvod Nahoru Následující 

 


Specifikace A4+M
Programy pro tisk
Dokumentace
Stažení souborů

Internetový obchod: Barcode - Vše pro čárový kód
Internetový obchod Barcode
Vše pro čárový kód

Kde nás najdete.
Spojení na nás


 

Termotransferové tiskárny řady A4+M
s centrálním vedením pro standardní i specielní materiály

Pouze pro informaci tato řada tiskáren se již nevyrábí !!!

A4+MNová varianta tiskárny řady A4+M od firmy Cab je oproti stávajícím typům tiskáren řady A+ vybavena centrálním vedením pro standardní i speciální spotřební materiály. Centrální vedení spotřebního matriálu zjednodušuje obsluhu tiskárny není nutné seřizování tiskové hlavy tiskárny pro jednotlivé šířky spotřebního materiálu a tím se zrychluje přechod na jiný rozměr spotřebního materiálu. A4+M - mechanika Centrální vedení materiálu umožňuje potiskovat i silnější materiály až do tloušťky 0,8 mm, včetně teplem smrštitelných izolačních trubiček. Pro dosažení kvalitního tisku i na obtížně potiskovatelných materiálech umožňuje tiskárna tisknout i sníženou minimální rychlostí tisku 30 mm/ s.

Tiskárna je standardně vybavena velkým grafickým LCD displejem, novým křížovým ovladačem, novým uchycením tiskové hlavy a splňuje Evropské nařízení o odstranění nebezpečných látek z výrobků (RoHS). 

Tiskárny řady A4+M jsou inteligentní termotransferové tiskárny pro potisk etiket. Mohou být připojeny k osobním počítačům typu PC s OS Windows, Mac OS nebo Linux a dále k systémům typu IBM AS/400 nebo SAP R/3. Tiskárny umožňují potisk etiket různých velikostí a lze je ovládat programy pro editaci etiket (např. program cabLabel). 

K tiskárnám může být připojena normální klávesnice IBM PC přes standardní USB rozhraní. Tiskárny lze využít i jako autonomní systém. Formáty etiket nebo data lze uložit do paměťové karty typu CompactFlash zasunuté do tiskárny. Operátor může zadávat vstupní data, tisknout různé etikety. Tiskárny řady A4+M podporují všechny východní a západní Evropské jazyky při zobrazení hlášení na velkém grafickém LCD displeji. Operátor si vybere svůj vlastní jazyk.

Jednotlivé typy tiskáren se od sebe liší různou rychlostí tisku a rozlišením tiskové hlavy:

A4+/ 300M     -    termotransfer tisk šířky 105,6mm při rozlišení 300dpi, rychlosti 125 mm/s

A4+/ 600M     -    termotransfer tisk šířky 105,6mm při rozlišení 600dpi, rychlosti 100 mm/s

 

Video s prezentací tiskáren řady A+: 

Programování a řízení tisku:

Ukázka přímého programování s použitím jazyka tiskárny J-ScriptTiskárny řady A4+M mají kompatibilní programovací jazyk "J-Script" s řadou tiskáren Apollo. Programovací návod ke stažení zde.

Tiskárna je vybavena abc Basic překladačem. Formát etikety může obsahovat i příkazy jazyka abc Basic. abc Basic umožňuje vytvářet interaktivní aplikace běžící přímo na tiskárně. 

Tiskárny řady A4+M připojené k síti přes rozhraní Ethernet nebo bezdrátové rozhraní WLAN umožňují konfiguraci tiskárny přes Intranet nebo Internet. Přes FTP protokol lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťové karty CompactFlash. Tiskárna může hlásit svůj stav protokolem SMTP ve formě E-mailu nebo prostřednictvím internetové služby Web Services tiskárny využívající standardního jazyka WSDL a standardního protokolu SOAP podporovaného všemi významnými softwarovými výrobci (Microsoft, SAP, Oracle, IBM, atd.).

Všechny typy tiskáren řady A4+M mohou být ovládány z počítače PC pomocí speciálního tiskového programu nebo z běžného textového editoru pro Windows přes jednoduchý ovladač tiskárny případně z vyššího operačního systému jako je např. SAP R/3. 

K tiskárnám řady A4+M jsou nyní standardně dodávány i ovladače pro operační systémy typu Linux a Mac OS.

Administrator Tool
Více síťových tiskáren lze efektivně centrálně řídit a kontrolovat z programu "Administrator Tool". Lze nahrávat nový Firmware a udržovat obsah paměťových karet CompactFlash. U tiskáren je zobrazen stav tiskárny. 

cab Card Manager
S programem "Card Manager" lze jednoduše spravovat obsah paměťové karty Compact Flash zasunuté do tiskárny řady A4+M přes rozhraní tiskárny RS232. Formáty etiket, fonty true type, obrázky a databáze mohou být rychle a snadno staženy, zpřístupněny a upraveny.

Database Connector
Program "Database connector" umožňuje tiskárnám řady A4+M pracujícím v autonomním režimu získávat data přes adresu TCP/IP přímo z centrálního databázového SQL serveru a tisknout je na etikety. Tiskárna na základě zadaných vstupních dat získá prostřednictvím SQL dotazu ve formátu etikety odpovídající data ze síťového SQL serveru.

Význačné vlastnosti tiskáren řady A4+M:

Tisková hlavaU typu A4+M je možná velmi jednoduchá změna rozlišení tiskové hlavy 203dpi a 300dpi pouhou výměnou tiskové hlavy bez použití specielního nářadí a nutnosti seřizování tiskárny. 

Tiskové válečky pro úzké a tenké spotřební materiály.Tiskové válečky pro úzké a tenké spotřební materiály. Při založení úzkého nebo tenkého materiálu může u tiskáren s centrálním vedením spotřebního matriálu docházet po stranách ke zvýšenému tření tiskového válce standardní plné šířky o tiskovou hlavu a způsobovat nepravidelný posuv spotřebního materiálu při tisku. Pro eliminaci uvedeného problému výrobce tiskárny doporučuje v těchto případech používat odpovídající užší tiskový váleček. Užší válečky jsou dodávány v šířkách 80 nebo 50 nebo 25 mm. 
Výměna tiskového válečku je uživatelsky velmi jednoduchá a není nutné použít žádné specielní nářadí.

Tiskárna umožňuje potiskovat i silnější materiály až do tloušťky 0,8 mm.

Firmware tiskárny umožňuje tisknout i sníženou minimální rychlostí tisku 30 mm/ s pro dosažení kvalitního tisku i na obtížně potiskovatelných materiálech.

Kompaktní a masivní konstrukce tiskáren řady A4+M je vhodná pro výrobní a průmyslové podniky, ale i do kanceláře. Vyžaduje menší pracovní prostor.

Robustní konstrukce ze slitiny hliníku zajišťuje stálost kvality tisku a umožňuje vysoký tiskový výkon.

Ovládání menu tiskáren pomocí nového křížového ovladače s centrálním tlačítkem je tak jednoduché jako ovládání moderního mobilního telefonu.

Texty i grafiku lze ukládat do paměťové karty Compact-Flash zasunuté zezadu do tiskárny.

Žádné čekání na tisk - rychlý přenos dat s rychlým 32 bitovým procesorem a velkou pamětí

Jednoduchá kontrola a čištění senzoru etiket.  

Všechna standardní rozhraní (sériové RS232, USB pro připojení k PC, síťové rozhraní Ethernet a 2x USB pro připojení klávesnice a snímače čárového kódu nebo externího ovládacího panelu s LCD displejem, zásuvka pro paměťovou kartu Compact-Flash, zásuvka pro PC-Card typ 2 - PCMCIA) a přídavná rozhraní (obousměrné paralelní Centronics IEEE 1284, rozhraní RS422/ 485 pro připojení více tiskáren ve větší vzdálenosti, rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket uložených na paměťové kartě Compact-Flash pomocí vstupních signálů, bezdrátové síťové rozhraní WLAN-card 802.11 b/g, Twinax/ Coax - konvertor).

Záruka na tiskárnu 24 měsíců nebo potištění max. 100 km materiálu kromě tiskové hlavy.

Žádná doba nečinnosti. Výměnu opotřebované tiskové hlavy nebo tiskového válce zvládne za velmi krátkou dobu sám uživatel bez specielního nářadí a bez prodlení může pokračovat v dalším tisku.

Nový grafický LCD displej. Na displeji nově doplněna stálá signalizaci stavu požadovaných vlastností tiskárny pomocí grafických symbolů. Nastavovací menu tiskárny je doplněno o grafické symboly jednotlivých nastavení. 

Jeden klíč na seřizování a opravy tiskáren. Na tiskárnách jsou použity šrouby s jednotnou hlavou. Tiskárny lze seřizovat a opravovat s použitím jediného klíče, který je uchycen na těle tiskárny. 

RFID EtiketaTiskárny řady A4+M mohou být volitelně vybaveny čtečkou a zapisovačem pro HF RFID etikety (13,56 MHz). Čtení a zápis probíhá téměř současně s potiskem etikety v tiskárně. Obsluha HF RFID čtečky a zapisovače je zajištěna přes program cabRFID, který ovládá HF RFID čtečku a zapisovač přes sériové rozhraní nebo přes síťové rozhraní Eternet. 
Program cabRFID je určen pro použití se standardními programy pro tisk etiket cabLabel, Codesoft a EasyLabel.

Fonty

Vynikající kvalita termo a termotransfer tiskáren řady A4+M umožňuje tisknout všechny typy písma, čárových kódů i dvourozměrných a grafiky s přesným umístěním v nejvyšší kvalitě tisku. Tiskárny řady A4+M jsou ideální řešení i pro tiskČárové kódy nejsložitějších etiket. Můžete začít i s tiskárnou v základním vybavení.

 

 

 

Rozhraní tiskáren řady A4+M

Rozhraní tiskárnyStandardní rozhraní (6 - sériové RS232, 5 - USB pro připojení k PC, 2 - síťové rozhraní Ethernet a 4 - 2x USB pro připojení klávesnice a snímače čárového kódu nebo externího ovládacího panelu s LCD displejem, 3 - zásuvka pro paměťovou kartu Compact-Flash,1- zásuvka pro PC-Card typ 2 - PCMCIA) lze dodatečně doplnit o některé z volitelných přídavných rozhraní (obousměrné paralelní Centronics IEEE 1284, rozhraní RS422/ 485 pro připojení více tiskáren ve větší vzdálenosti, rozhraní pro výběr a tisk 16-ti druhů etiket uložených na paměťové kartě Compact-Flash pomocí vstupních signálů, bezdrátové síťové rozhraní WLAN-card 802.11 b/g). 

Konvertor Twinax/ CoaxK dispozici je i konvertor sériového rozhraní Twinax pro připojení k počítačům IBM AS 400 nebo Coax pro připojení k počítačům IBM 3270. 

Provedení přídavných rozhraní WLAN, Centronix, RS422/485 a výběrového rozhraní pro tisk 16-ti druhů etiket z paměťové karty Compact-Flash 

WLAN-card 802.11 b/g                Provedení přídavných rozhraní: Centronix, RS422/485 a výběrového rozhraní pro tisk 16-ti druhů etiket z paměťové karty Compact-Flash          

 

Přídavná zařízení mohou být dodána později dle požadavků

Řezačka

Řezačka etiketTiskárny řady A4+M mohou být jednoduše doplněny o výkonnou řezačku etiket. Pás etiket nebo souvislý materiál může být potom řezán po jedné etiketě nebo na konci tiskové dávky.

 

 

 

Perforační řezačka

Tiskárny řady A4+M mohou být jednoduše doplněny o výkonnou perforační řezačku vstupenek nebo karet. Souvislý materiál může být potom perforován po jedné vstupence nebo kartě nebo na konci tiskové dávky. 
Perforační nůž je dodáván zvlášť podle požadavků zákazníka. 

Řezačka se stohovačem

A4+M s řezačkou se stohovačemTiskárny řady A4+M mohou být jednoduše doplněny o výkonnou řezačku se stohovačem nařezaných vstupenek nebo karet. Tiskárna se sama zastaví po nařezání požadované vrstvy potištěných vstupenek nebo karet a vyzve obsluhu k vyjmutí nařezané vrstvy karet ze stohovače řezačky. 
K řezačce se stohovačem je dodávána zvlášť stohovací deska vyrobená podle požadovaného rozměru nařezaných vstupenek nebo karet zákazníkem včetně bezpečnostního krytu pro daný rozměr.

 Stohovací deska s bezpečnostním krytem

 

Externí navíječ

Externí navíječTak jako u všech typů tiskáren mohou být i tiskárny řady A4+M jednoduše doplněny i o externí navíječ etiket. Umožní navinout celý založitelný návin (max. 210mm nebo max. 300 mm podle typu externího navíječe) do tiskárny řady A4+M.

 

 

 

 

 

Kontrolní snímač čárového kódu

Tiskárna A4+M může být vybavena kontrolním snímačem čárového kódu, který zajistí průběžnou kontrolu jednoho vytištěného čárového kódu na etiketě. Snímač může kontrolovat čitelnost čárového kódu včetně porovnání nasnímaných dat s daty zadanými k tisku do tiskárny. V případě sejmutí chybných dat z čárového kódu nebo nečitelnosti čárového kódu se tiskárna zastaví s hlášením chybového stavu. Obsluha může závadu odstranit a znovu vytisknout etiketu. 

 

 

 

Externí ovládací panel tiskárny 

Externí ovládací panelExterní ovládací panel pro tiskárny řady A4+M umožňuje ovládat tiskárnu ze vzdáleného místa přes rozhraní USB.

 

 

Vstup dat z klávesnice, snímače čárového kódu ale i z váhy.

Pro zadávání vstupních dat do tiskárny není počítač nezbytný ! Stačí pouze připojit externí standardní  klávesnici PC nebo snímač čárového kódu přes standardní rozhraní USB nebo váhu. Pak můžete snímat čárové kódy, zadávat data z klávesnice nebo vážit zboží. Pro uchování formátů etiket lze s výhodou využít paměťové karty Compact Flash. Formát etikety se načítá z paměťové karty a proměné lze zadat z klávesnice nebo sejmout snímačem čárového kódu. 

 

 

 

PC paměťová karta

Paměťová karta Compact FlashS paměťovou kartou Compact Flash  (do 1 GB) lze provozovat tiskárny zcela autonomně bez PC. Formáty etiket jsou nahrány z počítače PC do karty a můžou být vyvolány kdykoliv pomocí křížového ovladače nebo klávesnice na tiskárně.

 

 

Spotřební materiál

Tiskové materiályBarvící pásky - ribonyPotiskovat lze pásy etiket, kartiček nebo souvislé materiály. Materiál může být papír, termopapír (tisk bez barvící pásky) a různé plastové materiály. Pro potisk jednotlivých materiálů existuje celá škála typů barvících pásek včetně barevných (tiskne se vždy jednou barvou). 

 

 

 

Specielní programy pro tisk etiket

Cablabel S3EasylabelPokud máte nadstandardní požadavky na přípravu etiket můžete s tiskárnou využít i specializované editory etiket. např. program PrintLabel (český), Cablabel S3 (zahraniční),  Easylabel (zahraniční), Codesoft (zahraniční) a NiceLabel (zahraniční).

  Codesoft          NiceLabel

Technická specifikace tiskáren řady A4+M 


Stažení originálního informačního
 letáku tiskáren řady A4+M (anglicky)
(1900 KB .pdf)*


Stažení originálního informačního
 letáku tiskáren řady A4+M (německy)
(1900 KB .pdf)*

* K prohlížení souborů
ve formátu pdf je vyžadován
prohlížeč Adobe Acrobat Reader

 

RSS - kanál
Tyto stránky jsou spravovány firmou VVV System s.r.o.
Případné připomínky adresujte na E-mail webmaster@vvvsystem.cz.
Poslední změna: 25 listopadu 2022